APC UPS برای مراکز داده چه ویژگی هایی دارد :

APC UPS برای مراکز داده

APC UPS برای مراکز داده :

APC UPS برای مراکز داده دارای خصوصیاتی است که در اینجا به اختصار بیان می کنیم. شرکت یو پی اس APC از معروف ترین و بزرگترین تولید کننده های UPSها همان سیستم برق اضطراری می باشد. تولید کردن رک و باتری و تجهیزات خنک کننده از مواردی است که به آن می پردازد. شرکت APC بوسیله سه کارشناس تاسیس گردیده است.

یو پی اس دیتاسنتر :

ابزارهای مهمی که در دیتاسنترها اهمیت دارد یو پی اس است. که بسیار کارآمد است.  نوسانات و قطعی برق در صورت عدم وجود یو پی اس در دیتاسنترها باعث ایجاد آسیب به سخت افزارها می شود. و خسارات مالی زیادی را به سرورها می زند. و عملکرد سرورها را با وقفه روبه رو می نماید.

 

APC UPS برای مراکز داده

مراکز داده چیست :

همه وبلاگ ها و سایت ها و اپلیکیشن هایی که برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با محیط پیرامونی خود از آن ها استفاده می نماییم. جهت همواره در دسترس بودن آنها لازم است تا در مکان های مجهز و آنلاین اطلاعات آنها ذخیره شود و از آنها مراقبت گردد. دیتاسنترها به نگهداری اطلاعات میلیون ها سایت و اپلیکیشن می پردازد. و آنها را در اختیار مصرف کننده ها می گزارد. امنیت و سرعت انتقال اطلاعات را بیش از پیش افزایش می نماید.

 

کاربرد یو پی اس برای مراکز داده :

دیتاسنتر به مجموعه ای از سرویس دهنده ها و زیرساخت های امنیتی و ارتباطی و تجهیزات الکترونیکی گفته می شود. که جهت ارائه و نگهداری و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه مانند اکسترانت و اینترنت و اینترانت استفاده می گردد.

وظیفه UPS:

با توجه به دلایلی که سبب قطعی برق می گردد. نیاز به وجود یو پی اس در دیتاسنتر داریم تا از ایجاد اختلال در کار دیتاسنتر جلوگیری گردد. تامین کردن برق دستگاه های تحت نظر در زمان قطعی برق از مهمترین کار یو پی اس است.  باتری ها این وظیفه را عهده دارند. حتی در صورت وجود ژنراتور به این دلیل نیاز به UPS برای وسایل حیاتی است. تا در مدت زمان بین تامین برق از ژنراتور بدون وقفه این وسایل به کار خود ادامه دهند. در دیتاسنترها علاوه بر سیستم یو پی اس دیتاسنتر از ژنراتورهای قوی برای زمان هایی که قطعی برق طولانی است استفاده می شود.

دلایل استفاده از UPS در دیتاسنترها :

اطلاعات هزاران سایت و اپلیکیشن و وب سایت در دیتاسنترها نگهداری می گردد. از دسترس خارج شدن حتی بخشی از سرورهای یک دیتاسنتر سبب ایجاد نارضایتی های بسیاری از بازدیدکنندگان و مدیران وب سایت می گردد.من جمله مشکلاتی که بسیاری از دیتاسنترهای مطرح جهان با آن رو به رو هستند احتمال قطعی ناگهانی برق شهر است. از آنجایی که سرورهایی که در دیتاسنترها هستند. جهت کارایی مطلوب خود به برق شهری نیازمندند. از این رو قطع برق می تواند همه سرورها یا بخشی از آن را برای زمانی نامشخص از کار بیندازد. این درحالی می باشد که هر سروری که در دیتاسنترها وجود دارد. از آنجا که سرورها بایستی 24 ساعته روشن باشند احتمال ایجاد اختلالات در بردها و قطعه های آن در زمان قطع برق بسیار زیاد است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE و تهیه لوازم جانبی برای آنها دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights