نصب تابلو برق و محل آن به چه شکلی می باشد و به چه مواردی باید دقت نمود:

نصب تابلو برق

نصب تابلو برق :

نصب تابلو برق و محل قرارگیری آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.تابلو‌برق جزء بسیار مهمی از سیستم الکتریکی است. از تابلوبرق برای خاموش کردن تجهیزات و همچنین رفع خطاهای خط تولید استفاده می‌شود. تا منبع برق قابل اطمینان‌تر ‌شود. در این مطلب چند نمونه

از جدیدترین محصولات و نوآوری‌های اخیر در ساخت تابلو برق شرح داده شده است.

نوآوری در عرصه تکنولوژی: تابلوهای خلاء ، تابلوهای ترکیبی و تابلوهای هوشمند نمونه هایی از نوآوری‌های اخیر در ساخت تابلو برق هستند. تابلو‌های خلاء که معمولاً در سیستم‌های ولتاژ متوسط استفاده می شوند، در حال تبدیل شدن به یک گزینه مناسب برای سیستم فشار

قوی هستند. و نسبت به تابلو SF6، سازگارترشده‌اند. تابلوهای ترکیبی، ترکیبی از عایق هوا و تابلو‌های فشار قوی عایق گاز هستند. با تکامل شبکه هوشمند، استفاده از تابلوهای هوشمند بسیار رایج شده است. این تابلوها می‌توانند نوسانات بیشتری را برای ادغام انرژی تجدیدپذیر در شبکه کنترل کنند.

نصب تابلو برق

 

شرکت‌های برق به دلیل تمرکز روزافزون بر صرفه‌جویی و تأمین منبع تغذیه بدون‌ قطعی، بر فناوری‌های substation و ساخت تابلو برق‌هایی متمرکز هستند. که فضای کمتری اشغال کنند و قطعی کمتری داشته باشند. تابلوهای عایق هوا به دلیل قیمت ارزان محبوب ترین تابلو درهند بوده است. تابلوهای عایق گاز، که از گاز گوگرد هگزافلوراید (SF6) به عنوان یک ماده عایق استفاده می کنند. در هند، مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

تابلو برق‌های GIS تا 35٪ فضای کمتری را اشغال می کنند و نسبت به تابلو برق‌های AIS هزینه نگهداری و قطعی کمتری دارند. تابلو برق‌های GIS هزینه شروع بیشتری دارند ، اما هزینه سرمایه نهایی این دو مدل مشابه یکدیگر است.

انواع تابلو برق از لحاظ محل نصب:

داخلی«Indoor» :معمولا این نوع از تابلو برق ها در داخل سالن ویا سوله نصب می گردند.

فضای باز«Outdoor» :همان گونه که از اسم ان هم مشخص می باشد این تابلو های برق را در فضای باز نصب می نمایند.

طبقه بندی تابلو برق ها:

  • تابلو برق های ثابت(Fix)
  • تابلو برق های ایستاده چند منظوره(Multi Purpose)
  • تابلو برق های دیواری(Wall Mounting)
  • تابلو برق های (Rack)

نصب تابلو برق

تابلو برق های ایستاده همان گونه که از نام ان هم مشخص میباشد.به صورت ایستاده قرار می گیرد وواز نوع تابلو برق های چند منظوره می باشدودر داخل آن ها تجهیزات کنترل و قدرت وتجهیزات مورد نیاز را نصب می کنند.

در واقع این تابلو برق ها به دو گونه روکار«On Surface» وتابلو برق های توکار «Mounting Flush» تقسیم می شوند.

تابلو برق هایی می باشند که به شکل قفسه بندی شده می باشند ومحفظه های اندازه گیری-الکتونیکی –کنترل ومخابراتی وغیره روی آنها نصب می گردد.

تابلو برق های Swingیک نوع ار تابلو برق های Rack می باشند که یک در متحرک دارند وحسن آن هم این میباشد که پشت تجهیزات آن قابل روئیت می باشد.ومی توان به پشت تجهیزات دست رسی داشت ایم مدل از تابلو برق ها دارای قیمت بالایی می باشند ودرب انها هم شیشه ای می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه نصب تابلو برق و سایر خدمات مربوط به آن اطلاعاتی دقیق در اختیار شما عزیزان قرار می دهد در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با مشاوران ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights