لدر کشی و سینی کابل چیست و شامل مواردی می باشد:

لدر

سینی کابل و لدر کشی :

لدر کشی و کابل کشی از مهمترین و تخصصی ترین فعالیت های فنی می باشد. در اتاق سرور و دیتا سنتر با حجم زیادی از کابل مواجه هستیم. کابل های شبکه و فیبر نوری و مخابراتی از خارج از اتاق به آن وارد می شوند. کابل های برق جهت تغذیه رک ها و سیستم های سرمایشی و سایر تجهیزات نیز به این اتاق وارد می شوند. کابل های ارتباطی بین رک را هم داریم. برای مدیریت این مجموعه نیاز به سینی کابل و لدر داریم.

کابل ها در سیستم کابل کشی ساخت یافته می بایست به راحتی و مشخص در دسترس باشند. در صورتی که کابلی دچار مشکل شد باید بتوانیم به راحتی آن را پیدا کرده و تعویض کنیم. همچنین شاید در آینده قصد افزایش کابل داشته باشیم. به هم ریختگی کابل ها امکان دسترسی به سایر ادوات را نیز برای ما دشوار می سازد. همچنین جلوی عملکرد سیستم های سرمایشی را نیز می گیرد.

در سیستم کابل کشی ساخت یافته تمامی کابل ها می بایست در دسته بندی های مرتب و لیبل گذاری شده باشند. دسترسی به کابل ها و تعویض آنها به راحتی قابل انجام باشد. برای همین منظور از سینی کابل و لدر استفاده می شود.

لدر

 سینی کابل

سینی کابل صفحه ای با عرض مشخص و لبه دار است که کابل ها درون آن قرار می گیرند. این سینی با مواد مختلف ساخته می شود که مدل های فلزی و PVC از انواع پر کاربرد آن است.

در صورت استفاده از سینی فلزی حتما می بایست به سیستم ارت اتاق سرور متصل گردد. در هنگام خرید سینی کابل بایست دقت شود استحکام کافی را داشته باشد. استحکام این سینی به قطر ورق تولید شده و روش ساخت بستگی دارد. طول این سینی ها عموما 3 متر است. عرض این سینی ها نیز متفاوت بوده و از 5 سانت تا 100 سانت تولید می شوند. ارتفاع لبه سینی نیز متغیر می باشد.

جهت تهویه بهتر و امکان پیچ و بست کردن سینی کابل مشبک ساخته می شود.

لدر

لدر کابل

لدر یا نردبان کابل از فلز ساخته می شود. این قطعه از دو میله فلزی نگهدارنده در دو طرف و نصب تعدادی میله در وسط آن تولید می شود. این قطعه نیز برای نگهداری کابل استفاده می شود. در لدر دسترسی به کابل ها از تمامی زوایا امکان پذیر است. همچنین خروج کابل از آن به راحتی انجام می پذیرد.

 اتصالات و نگهدارنده سینی کابل و لدر

برای اتصال سینی کابل و لدر به هم و همچنین بستن به محل نصب از قطعات ساخته شده استفاده می شود.

قطعات اتصال: این قطعات شامل رابط U شکل، رابط بغل بند، سه راهی و چهار راهی، زانویی 45 و 90 درجه، زانویی عمودی و درپوش می باشد.

قطعات نصب: این قطعات شامل نکهدارنده T شکل، ساپورت U شکل، براکت، ساپورت سقفی، سی چنل، راد نگهدارنده و ساپورت زمینی می شوند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه لدر کشی و سیم کشی خدماتی بسیار تخصصی را ارائه می دهد چنانچه شما عزیزان در این زمینه نیاز به مشاوره داشتید با همکاران ما تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های لازمه بهره مند گردید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights