یو پی اس apc و کاربرد رک در آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس apc و کاربرد رک در آن :

یو پی اس apc و کاربرد رک در آن شامل مواردی است. که به اختصار به بررسی آن می پردازیم. شرکت یو پی اس apc از جمله معروف ترین تولید کننده ها در زمینه یو پی اس می باشد. علاوه بر یو پی اس این شرکت به تولید باتری و رک و تجهیزات خنک کننده برای مراکز داده و دیتاسنترها نیز می پردازد. در سال 1981 این شرکت بوسیله سه کارشناس که در زمینه الکترونیک و برق از دانشگاه ماساچوست فارق شده بودند. آغاز به کار کرد. از پرکاربردترین وسایل برقی یو پی اس یا منبع تغذیه می باشد. یو پی اس برای ذخیره کردن انرژی در هنگام قطعی برق استفاده می گردد. به دلیل وجود اینورتر و یکسوکننده در ورودی و خروجی یو پی اس که سبب نویز گیری در دو مرحله می شود. برق یو پی اس بسیار با کیفیت تر از برق شهری است.

یو پی اس APC و توپولوژی

جریان برق خروجی از یوپی اس بسیار یکنواخت است چرا که به باتری وابسته می باشد. از جمله دلایل محبوبیت و پر مصرف بودن یو پی اس همین دو مورد کافی است. یو پی اس دارای انواع متفاتی است که در باتری و قدرت آن و هم در استفاده از آن در مدار بایکدیگر تفاوت دارند. به دلیل درجه حفاظت و قدرت خوب یو پی اس آنلاین استفاده از آن بسیار پر کاربرد است. درجه ایمنی در یو پی اس ها خوب است. و احتمال شارژ ناگهانی برق در مدار و اتصال کوتاه و یا ایجاد خطر برق گرفتگی در یو پی اس با کیفیت و استاندارد صفر یا نزدیک به صفر است.

رک و کابینت باتری و اهمیت آنها:

رنگ این کابینت ها الکترواستاتیکی سفید و یا مشکی است و جنسش از فلز می باشد. عموما کابینت باتری دارای چندین طبقه است. تا امکان قرارگیری موازی چندین باتری در آن وجود داشته باشد. مدار قطع کننده ای درون رک یا کابینت وجود دارد که سبب قطع و کاهش یا افزایش جریان ارسالی به یو پی اس می شود.خود رک ها نیز به شکل موازی قادر به اتصال به یکدیگر هستند. که سبب تولید جریان بیشتری جهت یو پی اس می گردد. با توجه به حجم باتری مورد استفاده کابینت باتری متفاوت است. امکان قرارگیری باتری در درون یو پی اس نیز وجود دارد. که جهت اتصال به باتری خارجی توسط رشته سیمی به آن وصل می گردد. یو پی اس باتوجه به ولتاژ نیازی خود تعداد باتری ها را تعیین می کند.

یو پی اس apc و محاسبه

کاربرد کابینت باتری:

کابینت ها سبب ایجاد نظم در کار می شوند چرا که باتری ها را در خود جای می دهند. و از ایجاد سردرگمی و سیم کشی های تو در تو برای اپراتور جلوگیری می نماید. ایمنی کار بوسیله رک ها زیاد می شود. دلیل این امر این است که در صورت ایجاد مشکل در یکی از سیم کشی ها این محفظه مانع از ایجاد آسیب به تجهیزات و افراد دیگر در محل می شود.

مدل های رک و کابینت باتری :

بر حسب کاربرد و ابعاد رک ها در دو مدل در بازار وجود دارند. یک نوع آن دیواری و نوع دیگر ایستاده می باشد. که بر اساس ابعاد دلخواه انتخاب می گردد.

-رک و کابینت دیواری :

این مدل قابلیت نصب روی دیوار را دارد. برای شبکه های کوچک و یا بخشی از شبکه بزرگ کاربرد دارد. اما برای قراردادن روتر و سوئیچ بیشتر برای آنها به کار می رود. بین 5 تا 9 یونیت ارتفاع این مدل متغیر است. بین 35 تا 60 سانتی متر عمق دارد.

-کابینت یا رک ایستاده :

جهت حفاظت از دیتاسنترها و نگه داری از آنها از این نوع رک استفاده می گردد. انواع مختلفی از سرور و باتری های یو پی اس و پچ پنل ها و سوئیچ ها را درون این نوع رک می توان قرار داد. قابلیت کابل کشی از بالا تا پایین رک در این نوع رک ایستاده وجود دارد. بین 16 تا 44 یونیت ارتفاع آن متفاوت است. عمقی بین 60 تا 100 سانتی متر دارد.

اجزای کابینت باتری :

-کیس رکمونت:

جهت ممانعت از ورود گرد و غبار به درون محفظه از این کیس ها استفاده می شود. و درون آنها پاور 400 وات قرار گرفته است.

-پچ پنل :

قطعه ای مستطیلی شکل است که پورتهای اتصال در آن قرار دارد.

یو پی اس apc و شناخت

-طبقه ثابت رک یا کابینت باتری:

این بخش دارای سه نوع تخت و یک یونیت و دو یونیت می باشد. معمولا در کف قرار می گیرد و عرض های موجود در بازار از آن 80 و 60 و 100 سانتی می باشد.

-طبقه متحرک رک :

به شکل کشویی است. موس و صفحه کلید روی آن قرار دارد. که به عنوان میزکار می توان از آن استفاده نمود. در عرض های 80 و 60 و 100 سانتی موجود می باشند.

-فریم مانیتور رک :

برای هماهنگ سازی مانیتور با اجزای دیگر استفاده می شود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های mge و apc خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights