یو پی اس APC و وظایف آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس APC و وظایف

یو پی اس APC و وظایف مهم آن :

یو پی اس APC و وظایف آن شامل مواردی است که تا حدودی در اینجا به آن می پردازیم.نام دیگر یو پی اس منبع تغذیه بی وقفه می باشد. دستگاه هایی که با برق کار می کنند به وسیله ups انرژی و برق مورد نیاز خود را تامین می نمایند. یو پی اس حساسیت بالایی به تغییرات ولتاژی و فرکانسی در شبکه دارد که همین ویژگی آن باعث شده تا در مراکز درمانی و مخابراتی و کامپیوتری و دیتاسنتر ها و هر محلی که دارای دستگاه های نیازمند به برق دائم دارند از یو پی اس استفاده گردد.از مشکلات مهم و همیشگی در برق شهری تغییرات اعوجاج دائمی یا لحظه ای و تغییرات فرکانسی می باشد. افزایش و کاهش ولتاژ نیز از تغییرات دیگر برق شهری است. بوسیله یو پی اس که دارای دقت و حساسیت بالایی می باشد از این تغییرات جلوگیری به عمل می آید.

یو پی اس APC و وظایف

دلیل تولید یو پی اس :

دلیل اصلی تولید یو پی اس مقاومت در برابر اختلالات برق ac می باشد. برای حفاظت از رایانه شخصی یو پی اس می تواند در محدوده از چند صد ولت آمپر تا چند میلیون ولت آمپر جهت مراکز بزرگی مثل مخابرات و مراکز صنعتی طراحی و ساخته شود و مورد استفاده قرار گیرد. نقطه قوت یو پی اس وجود باتری در آن است. چرا که باتری در هنگام قطع برق بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه می دهد. بدون باتری امکان درست کار کردن یو پی اس وجود ندارد. به بیانی دیگر ذخیره سازی انرژی جریان برق در یو پی اس ها وظیفه باتری می باشد. که در زمان قطع برق انرژی لازمه را فراهم می آورد.عموما جهت یو پی اس باتری ها در سه مدل طول عمر زیاد و کم و متوسط تولید می گردند.

یو پی اس APC و باتری

فعالیت دستگاه یو پی اس چه چیزی می باشد :

در زمان قطعی برق ایجاد اتصالی مطمئن و بدون وقفه از وظایف یو پی اس می باشد. که سبب می گردد دستگاه الکترونیکی که به آن اتصال دارد دچار خرابی و خسارت نگردد. استفاده از دو منبع جهت تامین انرژی بوسیله یو پی اس صورت می گردد. برق شهر اولین منبع آن است. که توسط دو شاخه به یکدیگر وصل می گردند. و انرژی لازمه را تامین می کنند. هنگامی که برق شهری قطع می شود یو پی اس وارد عمل می گردد. توسط باتری ها یو پی اس انرژی لازم درون خود را تامین می کند. در حالت عادی و زمانیکه برق شهری وصل است باتری ها خاموش می باشند. به عبارتی دیگر در این زمان برق لازمه برای دستگاه ها بوسیله برق شهری تامین می شود. و باتری در این زمان شارژ می گردد تا در هنگام مواجه شدن با اختلالات از انرژی خود استفاده نماید.

MGE و APC

انواع یو پی اس ها :

1- یو پی اس آفلاین یا آماده به کار
2-یو پی اس آنلاین
3-یو پی اس لاین اینتراکتیو یا در تعامل با خط

یو پی اس APC و وظایف

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های mge و apc و تهیه لوازم جانبی خدمات جامعی ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights