یو پی اس apc و معرفی آن :

یو پی اس apc و تاثیرات

یو پی اس apc و معرفی آن :

یو پی اس apc و معرفی آن شامل مواردی است که به شرح کلی آن می پردازیم. ups به معنی منبع تغذیه بی وقفه می باشد. در هنگام قطعی برق جریان برق لازمه توسط آن برای تجهیزات الکتریکی تامین می گردد. به بیانی دیگر یو پی اس ها کاری مشابه با موتور برق برای تامین انرژی الکتریکی را انجام می دهند. که دارای تفاوت هایی نیز می باشد. از مزایای یک یو پی اس می توان به رفع اختلالات شبکه برق شهری و از بین رفتن نوسانات و عدم ایجاد آلودگی اشاره نمود. دستگاه های اتصال یافته به یو پی اس هرگز متوجه قطعی جریان برق نمی شوند که این از ویژگی های بسیار اساسی یو پی اس ها می باشد.

 

یو پی اس apc و معرفی آن

اجزای یو پی اس apc:

سه بخش استابلایزر و شارژر و باتری از اجزای اصلی یو پی اس می باشند. یو پی اس توسط استابلایزر در زمانی که برق شهر دچار نوسانات گردد. سبب تصحیح جریان می گردد. ups به شارژر باتری های خود در زمانی که برق شهری وجود دارد اتصال می یابد. و سبب شارژ شدن کامل آن می گردد. در زمانی که افت برق به میزانی باشد که امکان تنظیم آن توسط استابلایزر نباشد. اینورتر برق موجود در باتری را که به شکل مستقیم است به برق 220 ولت شهری مبدل می نماید. به عبارتی دیگر یو پی اس منبع برق اضطراری بدون قطعی برق می باشد. در زمان قطع برق و یا نبود آن یو پی اس دستگاهی می باشد که بدون وقفی برق لازم را تامین می کند. unintrruptable power supply واژه کامل کلمه یو پی اس می باشد و معنای منبع تغذیه بدون وقفه را می دهد.

یو پی اس apc و معرفی آن

تفاوت های موتور برق و یو پی اس apc:

هر دوی این تجهیزات در موارد قطع برق برای تامین الکتریسیته به کار می روند. اما این وسایل دارای تفاوت هایی با یکدیگر نیز هستند. در ادامه با پاسخ این سوال که کدام یک از آنها متناسب تر هستند روبه رو می شویم.

-بررسی وضعیت جریان خروجی و برق رسانی :

در یو پی اس ای پی سی بدون وقفه ای برق رسانی صورت می پذیرد. در حالیکه بسته به نوع موتور برق ها میزان اتلاف آن چند ثانیه تا چند دقیقه می باشد. این زمان با توجه به اپراتور دستگاه و اتومات بودن آن ممکن است کم یا زیاد گردد. جریان در ای پی سی یو پی اس به شکل دقیق و بدون تلورانس است در حالیکه تغییرات ولتاژی و یا نوسانی در موتور برق وجود دارد.

-منبع تغذیه ای :

فعالیت یو پی اس ها توسط باتری ها می باشد و در صورت پایان یافتن شارژ کارایی ندارد. در صورتی که برق وجود نداشته باشد امکان شارژ دوباره و استفاده مجدد از آن وجود ندارد. در موتور برق اما امکان استفاده طولانی مدت از آن وجود دارد چرا که سوخت آنها بنزین و گاز یا دیزل می باشد. و به برق نیازی ندارند.

-آلودگی صدا و هوا :

سروصدای یو پی اس بسیار کمتر از موتور برق است. و آلودگی زیست محیطی در آن صفر می باشد. این در حالی است که ژنراتورها آلودگی هوا و صوتی زیادی را دارند چرا که از سوخت های فسیلی استفاده می کنند. به همین دلیل در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها و اداره ها از یو پی اس استفاده می شود.

-حمل و نقل و نصب :

نصب یو پی اس ها آسان و ساده می باشد. اما ژنراتورها به فضا و نقاط از پیش تعیین شده نیازمندند. ups وزن و اندازه کوچک و قابل تحمل تری در مقایسه با ژنراتورها دارا می باشد.

-هزینه و نگهداری :

به دلیل تکنولوژی و همین طور باتری و طول عمر آن یو پی اس ها هزینه نگهداری بالاتری دارند چرا که باتری های آن به تعویض نیز نیاز دارند. در صورت مدت زمانی طولانی برای استفاده یو پی اس ها دارای کارایی کمتری نسبت به ژنراتورها دارا می باشند. اما در مدت زمان کم برای مصرف یو پی اس بسیار برتری دارد.

مزایای استفاده از apc ups :

در یو پی اس هیچ قطعی برقی وجود ندارد و هنگامی که برقر قطع گردد وسایل مصرفی آن را متوجه نمی شوند به کار خود ادامه می دهند. اما در موتور برق در صورت قطع برق حدود سی ثانیه زمان لازم است تا سوخت موتور آماده شود و روشن گردد. همین عامل سبب خاموشی وسایل مصرف کننده می شود. در ups ها موارد زیر سبب برتری و مزیت های آن محسوب می شود.

  • -ازبین بردن نوسانات برق شهر
  • -عدم قطع شدن برق
  • -حذف اختلالات شبکه ای
  • -عدم ایجاد آلودگی های صوتی و ایجاد نویز

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و اطلاعاتی کامل دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights