یو پی اس apc و مشخصات فنی آن شامل چه مواردی است :

خروجی یو پی اس apc

یو پی اس apc و مشخصات آن :

یو پی اس apc و مشخصات فنی آن شامل مواردی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم با ما همراه باشید.یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه دستگاهی است. که انرژی مورد نیاز تجهیزات را در زمان قطعی برق تامین می نماید. بعد از ایجاد مجدد برق شهری وظیفه تنظیم کردن و ثابت نگه داشتن برق شبکه بر عهده یو پی اس است. ups یک دستگاه ذخیره برق 220 ولت است. که در زمان قطع شدن برق به شکلی اضطراری و بدون قطعی برق مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات برقی را تامین می کند.

یو پی اس apc و مشخصات

سیستمی که به شکل رایج در کاربری های مختلف استفاده می شود یو پی اس است. در دیتاسنترها و مراکز ارز دیجیتال و سیستم های اداری و کامپیوترهای خانگی و هرجایی که نیاز به برق بی وقفه است از ups استفاده می گردد.
طراحی یو پی اس ها به گونه ای می باشد. که ممانعت از شوک ناگهانی ناشی از قطع برق را سبب می شود. این عملکرد باعث می شود تا از ایجاد خرابی و آسیب به دستگاه ناشی از قطع برق جلوگیری گردد.

آشنایی با یو پی اس APC

انواع ups:

انواع اشکال یو پی اس با توجه به نوع باتری و ظرفیت و کاربردی که یک یو پی اس بایستی داشته باشد وجود دارد.در بسیاری از انواع یو پی اس ها یا زیاد شدن ظرفیت باتری ها مدت زمانی که برق اضطراری نیز تامین می گردد طولانی تر می شود. در یو پی اس های صنعتی بیشتر این عملکرد انجام می گیرد. یو پی اس هایی که اندازه بزرگتری دارند دارای توان بیشتر و کیفیت برق خروجی بیشتری هستند.

یو پی اس ها ممکن است به شکل تکفاز و یا سه فاز باشند. که از مجموعه ای از باتری ها و یک قطعه فلایویل مورد تغذیه قرار می گیرند. اندازه و ابعاد یو پی اس ها بسیار متنوع است. و در مراکز اداری و صنعتی و مصارف خانگی استفاده می گردد. اندازه یو پی اس ممکن است به اندازه یک کیس کوچک باشد که در کنار رایانه خانگی استفاده می شود. و یا در تاسیسات و صنایع بزرگ در ابعاد و ظرفیت های مگاواتی باشد.

داشتن یو پی اسAPC

نمودار خروجی یک یو پی اس به شکل سینوسی است که نشان دهنده این است. که یو پی اس انتخابی خوب جهت تامین برق خروجی بدون ایجاد نوسان است. معمولا استفاده از یو پی اس در مراکز داده و تجهیزات الکترونیکی بسیار کارآمد است. چرا که باعث حفاظت از سیستم ها در برابر نوسانات و تغییرات ولتاژی برق می شود.

مشخصات کلی یک ups:

یو پی اس یک سیستم قدرت پیوسته است. معمولا مدت زمان استفاده از ظرفیت برق یو پی اس کوتاه می باشد. جهت جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تجهیزات و جهت راه اندازی مجدد سیستم های آماده به کار انتخاب مناسبی است. روش کار یو پی اس ها در انواع مختلف آن متفاوت است اما همه آنها یک هدف مشترک دارند. که این هدف ذخیره کردن انرژی الکتریکی و تامین کردن آن در زمان مورد نیاز است.

یو پی اس apc و مشخصات

طراحی یو پی اس ها متفاوت است اما بیشتر به شکل رکمونت یا طرح قفسه و ایستاده و کابینتی که به عنوان برج شناخته شده اند طراحی شده اند. در طراحی یو پی اس ها به شکل ایستاده می توان آن را روی هر سطح صاف مانند زمین و یا میز به شکل ایستاده قرار داد. در اتاق های سرور و مکان های مجهز به سیستم کامپیوتری از این مدل استفاده می شود.مدل دیگر آن که به یو پی اس رک معروف است. به شکل قفسه و در ابعادی استاندارد نصب می شوند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و تعمیرات آنها و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights