یو پی اس apc و مشخصاتی که آن دارد :

یو پی اس apc و مشخصاتی که دارد :

یو پی اس apc و مشخصاتی که شامل می شود به طور خلاصه در اینجا آمده است با ما همراه باشید. شرکت apc از جمله بزرگترین شرکت های تولید کننده یو پی اس در دنیا می باشد. با تولید محصولاتی مانند تجهیزات خنک کننده جهت دیتاسنترها و یو پی اس و باتری و لوازم جانبی جهت برق اضطراری و تجهیزات الکترونیکی توانسته است نامی آشنا از خود بر جای بگذارد. و رضایت بسیاری از کشورها را به دست آورده است. در سال 1981 سه کارشناس فارق التحصیل شده در رشته الکترونیک از دانشگاه ماساچوست شرکت apc را تاسیس نمودند.

از جمله اشکالاتی که در منبع توان ورودی ایجاد می شود شامل افزایش ناگهانی و به سرعت ولتاژ و افت ولتاژ لحظه ای و افزایش ولتاژ لحظه ای و قطع برق شهر و نوسانات فرکانسی و زمان سوئیچینگ گذرا است که در ادامه به شرح بعضی از آنها می پردازیم.

یو پی اس apc و مشخصاتی

افزایش ناگهانی و سریع ولتاژ :

اسپایک ها به عبارتی ولتاژهایی سریع و گذرا و ناگهانی و دارای طول زمانی کوتاهی هستند. به صورت ناحیه هایی مثبت یا منفی به شکل موج اصلی برق افزوده می شوند. از جمله مهمترین عوامل تولید و ایجاد این نوسانات صاعقه ای است. که به شکل موضعی به زمین برخورد می کند بالخصوص در هنگامی که اقا با کابلهای ارتباطی برق پیدا می کند. عوامل دیگری نیز مانند خروج بارهای القایی و وسایلی که جریان های الکتریکی زیادی را سوئیچ می نمایند به مانند بارهای خازنی و سلفی ویا بارهایی که توسط شرکت های برق سوئیچ می شوند نیز باعث ایجاد اسپایک می گردند.

اجزای الکتریکی بوسیله اسپایک ها دچار خسارت می شوند و یا حتی امکان دارد که ازبین بروند. به عبارتی دیگر به سهولت وارد مدارات منبع تغذیه می شوند و از نظر سخت افزاری و نرم افزاری آسب هایی را ایجاد می کنند.

نویز :

نویزها اکثرا به دو شکل mode معمولی و یا مشترک ایجاد می شوند. حالت معمولی آنها نتیجه اختلال مابین ولتاژهای فاز به فاز و فاز به نول است. و نوع مشترک آن به دلیل ایجاد اختلال بین خطوط زمین و منبع است. دامنه نویزها معمولا از چند میلی ولت تا چند ولت می باشد. این نویزها سوار بر سیگنالهای اطلاعات هستند و باعث اختلال در ارسال اطلاعات و عملکرد نامتناسب دستگاه های حساس و ایجاد خرابی هارددیسک و صفحه نمایش می شوند.

از جمله تجهیزاتی که سبب ایجاد نویز می شوند می توان به پرینترهای لیزری، موتورها، دستگاه های جوشکاری و فرستنده های رادیویی و سیستمهای رادار اشاره نمود. عوامل دیگری نیز که سبب ایجاد این اختلال می شوند می توان به شبکه های کامپیوتری و سایتها و نزدیکی کابل های شبکه اگر فاقد عایق و یا روکشی مناسب باشند اشاره نمود.

افزایش ولتاژ لحظه ای :

افزایش دامنه ولتاژی که روی خطوط انتقال به مدت یک سیکل تا حدود یک دقیقه ایجاد می شود را گویند. برخلاف اسپایک چون سیکل surge بزرگتر می باشد میزان ولتاژ متوسط را تغییر نمی دهد. اما به دلیل دارا بودن زمان بیشتر برمنابع تغذیه سوئیچینگ تاثیرات نامطلوبی را می گذارد و باعث کم شدن طول عمر و یا خرابی تجهیزات الکترونیکی می شود. علت اصلی آن علاوه بر رعد و برق خروج بارهای الکتریکی بزرگ همانند الکتروموتورها از خطوط برق یا ایجاد نقص و خطا در وسایل تامین کننده برق منطقه ای است.

یو پی اس APC و نحوه فعالیت

افت ولتاژ لحظه ای :

کاهش دامنه ولتاژی که برای زمان یک سیکل تا یک دقیقه حدودا روی خط های انتقال ایجاد می شود را گویند. که دلیل این امر شروع به کار یک بار بزرگ با جریان بالا همانند دستگاه های تهویه یا موتورهای الکتریکی می باشد. این اختلال می تواند باعث خطا در پردازش داده و از دست دادن اطلاعات گردد.

از مشخصات یو پی اس مناسب می توان به :

  • -محافظت در برابر رعد و برق و افزایش ناگهانی ولتاژ برق
  • -محافظت در برابر برگشت ولتاژ بر روی دو شاخه ورودی در زمان استفاده از باتری
  • -ایجاد حفاظت دربرابر برق ورودی دو فاز شدن
  • -در مقابل تغییرات ولتاژ خروجی خارج از محدوده مجاز از وسایل مصرف کننده حفاظت گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc , mge و تهیه لوازم جانبی آنها. و تعمیرات و نگهداری خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights