یو پی اس apc و محاسبه مدت زمان برق دهی باتری :

چرا apc ups

یو پی اس apc و محاسبه مدت زمان برق دهی باتری آن :

یو پی اس apc و محاسبه کردن زمان برق دهی یک باتری دارای مشخصه هایی می باشد. که در اینجا به آن می پردازیم. شرکت apc یو پی اس از جمله بزرگترین و معروف ترین شرکت ها در حیطه تولید برق اضطراری یا یو پی اس و باتری ها و رک ها جهت مراکز داده و تجهیزات خنک کننده برای دیتاسنترها می باشد. در سال 1981 این شرکت به وسیله سه نفر کارشناس الکترونیک که از دانشگاه ماساچوست فارق التحصیل شده بودند. ایجاد گردید.

یو پی اس apc و شارژ

یو پی اس یا همان منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای است. که از قطعات حالت جامد که بین منبع برق ورودی و بار وصل شده قرار دارد. و از قطعی برق و اختلالات برق ورودی یا همان برق شهر جلوگیری می نماید. جندین ویژگی که در بیشتر یو پی اس ها مشترک است. وجود باتری در تمامی آنها است. تا هنگامی که برق شهر وصل می باشد. در باتری ها انرژی ذخیره می گردد و بعد از قطعی برق از انرژی ذخیره شده در باتری ها استفاده می گردد که این جریان به جریان متناوب ac تبدیل می شود.

به عبارتی دیگر تمامی سیستم ها دارای مدار اینورتر و شارژ باتری هستند. همینطور وجود بای پس در تمامی یو پی اس ها به همراه یک سوئیچ در خروجی سبب لوود بار جهت تغذیه مستقیم از برق شهر را فراهم می نماید. مدار سوئیچ خروجی در مواردی زیاد بوسیله به کار بردن سوئیچ های استاتیک کامل می گردد. در یو پی اس هایی که دارای توان پایین هستند بوسیله رله این امر صورت می گیرد.

یو پی اس apc و نگهداری

نحوه زمان برق دهی در باتری ها :

مدت زمانی که باتری باید انرژی و توان مورد نیاز بار را تامین کند. را زمان بک آپ می گویند. نام دیگر آن زمان استقلال یا زمان دشارژ می باشد. در آمپر ساعت های گوناگون و متفاوتی باتری ها وجود دارند. جهت نصب باتری متناسب و استفاده از آن بایستی محاسبه دقیق صورت پذیرد.

در انتخاب کردن باتری با سرویس دهی و ظرفیت مناسب می بایست دو نکته مورد توجه باشد :

1- بار باتری
2-بک آپ یا زمان استقلال مورد نیاز

در ابتدا بایستی جریان استفاده شده از باتری را محاسبه کنیم. برای مثال اگر بار متصله به یو پی اس 5 کاوا باشد. و ضریب توان آن 0.8 بار یو پی اس برابر با 4 کیلو ولت است. اگر راندمان اینورتر یو پی اس 90 درصد باشد. تلفات اینورتر 0.36 کیلوولت است. پس جهت تغذیه بار باتری بایستی به میزان 4+0.36=4.36 توان تولید نماید. سازنده ها و تولید کننده های باتری معمولا جدول ها و نمودارهایی را عرضه می کنند. که توسط اطلاعات آن می توان ظرفیت سرویس دهی مورد نیاز را معین نمود.

انواع باتری ها :

باتری ها شامل نیکل کادمیوم و سرب اسید و لیتیوم و سیلور آلکالین هستند. بهترین نوع باتری جهت یو پی اس ها نوع سرب اسید است. و با ولتاژ 12 ولت مورد استفاده قرار می گیرد.

یو پی اس APC و اجزای

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های mge و apc و تعمیرات آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights