یو پی اس apc و شناخت قطعات آن :

یو پی اس apc و شناخت قطعات آن :

یو پی اس apc و شناخت بخش ها و قطعه های تشکیل دهنده آن موضوعی است. که در اینجا درباره آن مطالبی را آورده اییم. و به شکلی اختصاری درباره آن توضیح داده اییم. یو پی اس وسیله ای الکترونیکی می باشد. که برای تامین دائم انرژی در مکان های اداری و سازمان ها و بیمارستان ها و نقاطی که به اختلالات شبکه ای حساس می باشند استفاده می گردد. یو پی اس مانع از ایجاد قطعی و نوسانات برق نیز علاوه بر تامین کردن انرژی نیز می گردند. پس در مراکز مخابراتی و بیمارستانی و کامپیوتری نیز از این دستگاه استفاده می شود.

یو پی اس apc و وظایف باتری

مشکلات شبکه برق :

تغییراتی مانند افت و یا افزایش یکباره ولتاژ و ایجاد تغییرات فرکانسی و نامنظمی و اعوجاج لحظه ای و یا حتی دائمی از مشکلات برق شبکه شهری می باشد.از آنجا که وسایل مصرفی و استفاده شده در مراکز صنعتی و اداری و بیمارستان ها و … دارای حساسیت و دقت بالایی می باشند. و با پیشرفت تکنولوژِی این وسایل به تغییرات ولتاژی و فرکانسی و ایجاد نویز در شبکه واکنش نشان می دهد. و دچار خرابی و یا آسیب می شود.

یو پی اس APC و توپولوژی

استفاده کردن از یک نیروی پشتیبان به نام یو پی اس که منبع تغذیه بی وقفه نیز نام دارد. سبب جلوگیری از مشکلات برق شهری گشته و در مقابل قطعی برق حفاظت و امنیتی ایجاد می نماید. و سبب جلوگیری از ایجاد آسیب و تخریب و حذف اطلاعات می گردند. روش های زیاد و کم هزینه ای برای ایجاد حفاظت در برابر اشکالات برق شهری وجود دارد. اما هیچ یک از آنها مانند یو پی اس قادر به ایجاد ممانعت در برابر نویز و تغییرات ولتاژی نخواهند بود.

 

یو پی اس apc و شناخت

استفاده از ups:

یو پی اس ها در زمان های قبل به عنوان سیستمی بسیار گران تلقی می شدند. اما امروزه به دلیل اینکه سیستم های مورد استفاده از لحاظ سخت افزاری و داده ای و اطلاعات موجود دارای قیمت گرانی هستند. و هزینه استفاده کردن و تامین نمودن یک ups از تعویض وسایل الکترونیکی به دلیل نوسانات برقی بسیار مقرون به صرفه و مفیدتر می باشد.

هدف اصلی یو پی اس apc:

ایجاد یک منبع تغذیه بی وقفه برای وسایلی که نیاز به حفاظت دارند از اهداف اصلی یو پی اس ها می باشد. اما اینکه چگونه این فرآیند صورت می گیرد سوالی است که به آن پاسخ خواهیم داد. دو شاخه به برق شهری وصلی وصل می گردد. و از یک منبع انرژی برای استفاده در وسایل الکتریکی استفاده می نماید. در صورت قطع برق شهر آن وسیله به دلیل انقطاع الکتریسیته قطع می شود. اما با استفاده از یو پی اس با ایجاد دو منبع قدرت جهت تامین انرژی این فرآیند از بین می رود.

و به شکلی بی وقفه انرژی جهت روشن ماندن و کارکردن تجهیزات الکترونیکی فراهم می گردد. طراحی یو پی اس به گونه ای است که همواره دو منبع انرژی در آن وجود دارد. اولی منبع برق شهر یا انرژی اولیه و منبع دیگر در زمانی که منبع اول قطع می شود. به مدار ورود پیدا می نماید.که به آن باتری یا منبع ثانویه نیزمی گویند.

فعالیت یو پی اس :

برحسب نوع یو پی اس مورد استفاده سوئیچی برای کنترل این موضوع که از کدام یک از منابع بایستی مورد استفاده قرار گیرد. قرار گرفته است. در صورت متوجه شدن این سوئیج به قطع منبع اولیه از شکل اولیه به حالت ثانویه تغییر می نماید. در صورتی که مجددا منبع اولیه وصل شود. از شکل ثانویه به اولیه باز می گردد. تجهیزات الکترونیکی از برق متناوب استفاده می نمایند. اما باتری ها از انرژی مستقیم برق را تامبن می کنند. بخشی از یو پی اس به نام شارژر این برق متقیم را به شکل متناوب در می آورد.

یو پی اس APC و کارت

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویبس و نگهداری یو پی اس های mge و apc و تهه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهند. در صورت نیاز به مششاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل بهذه مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights