یو پی اس apc و زمان برق دهی در آن به چه عواملی وابسته است:

یو پی اس apc و زمان برق دهی در آن :

یو پی اس apc و زمان برق دهی در آن وابسته به عوامل مختلفی می باشد. که در اینجا درباره آن به اختصار شرح داده اییم. منبع برق بی وقفه وسیله ای می باشد. که در زمان قطع شدن برق شهری از خاموش شدن تجهیزات الکتریکی جلوگیری به عمل می آورد. و برق مورد نیاز وسایل را تامین می کند. بعد از ایجاد دوباره برق یو پی اس این وظیفه را دارد که برق شبکه را ثابت نگه دارد و تنظیم نماید. در وسایل حساس نیز مانع از ایجاد نویز و تغییرات فرکانسی می گردد.

یو پی اس APC و توپولوژی

 

یو پی اس دستگاه ذخیره برق 220 ولتی می باشد. که برق اضطراری را در صورت قطع برق جهت دستگاه های حساس تامین می کند. در کاربری های مختلفی از یو پی اس استفاده می شود. برای مثال در دیتاسنترها یا مراکز داده، در نقاط ارز دیجیتالی، در سیستم های خانگی و اداری و به بیانی کامل تر در همه سیستم های حساس به قطع برق می بایست از ups استفاده شود.

طراحی یو پی اس :

طراحی یو پی اس ها به گونه ای است که از شوک ناگهانی ناشی از قطعی برق در سیستم های مختلف جلوگیری می نماید. و سبب ممانعت از خراب شدن وسایل و دستگاه ها ناشی از قطع برق و از دست دادن یکباره برق شبکه می شوند.با توجه به نوع باتری و کاربرد و ظرفیت آن یو پی اس در انواع مختلفی تولید می شوند. طراحی آنها ممکن است به گونه ای باشد که با افزایش ظرفیت باتری ها برق مصرفی دستگاه ها برای مدت زمان طولانی تری تامین گردد. که برای یو پی اس های صنعتی بیشتر این عملکرد در نظر گرفته می شود. هرچه یو پی اس بزرگتر باشد. توان و کیفیت برق خروجی در آن بالاتر می باشد.

یو پی اس apc و زمان برق دهی

یو پی اس می تواند از پیکربندی تکفاز یا سه فاز تشکیل یافته باشد. که بوسیله تعدادی از باتری ها و یا بوسیله یک قطعه فلایویل تغذیه می گردد. یو پی اس در اندازه های متفاوت و ابعادی مختلف تولید می گردند. که در مصارف صنعتی و خانگی و … از آن استفاده می شود. شکل یو پی اس می تواند کوچک و مانند یک کیس باشد و در اطراف کامپیوتر قرار بگیرد. و حتی این امکان دارد که در ظرفیت ها و ابعادهای مگاواتی یا مگاتنی در تاسیسات و حتی در صنایع بزرگ از آن استفاده شود.

عملکرد UPS:

برای نحوه عملکرد یو پی اس ها بکاپ باتری لب تاپ ساده ترین مثال می باشد. لب تاپ هایی که از باتری داخلی برخوردار می باشند. برق دی سی را به سیستم می رسانند. در صورت وصل بودن تبلت و یا لب تاپ و هنگامی که کاربر در حال استفاده از آن باشد. اگر با قطعی برق روبه رو گردد شارژ باتری در طول زمان قطع برق توقف می کند. اما خرابی و یا قطعی سیستم توسط فرد احساس نمی شود.

یو پی اس ها به جز تامین برق برای وسایل و تجهیزات سبب جلوگیری از تغییرات و نوسانات ولتاژی نیز می گردند. همچنین از ایجاد نویز نیز در دستگاه های حساس جلوگیری می کنند. خروجی برق یو پی اس نموداری سینوسی دارد و و این بیانگر انتخاب درست یو پی اس جهت تامین کردن برق خروجی و حفاظت شده است.

علت استفاده از ups:

برای حفاظت از سخت افزارها و رایانه ها و تجهیزات الکترونیکی که قطعی برق در آنها باعث ایجاد آسیب و صدمات و یا اختلالاتی جدی گردد و یا این مشکل را ایجاد نماید که سبب از بین رفتن اطلاعات حیاتی و مهم شود استفاده نمودن از یو پی اس بهترین انتخاب می باشد.

بخش های اصلی یو پی اس :

1- باتری:

باتری ها انواع و اشکال متفاوتی دارند. و جهت مصارفی مختلف از آن ها استفاده می گردد. و از کاربردهای باتری استفاده از آن در یو پی اس است.عملکرد باتری متصل به یو پی اس به شکل زیر است. از طریق شارژر متناسب با ظرفیت باتری که معمولا بر اساس آمپر مشخص می گردد. شارژ می گردد. و در زمان قطعی برق عملکرد باتری مشخص می شود. به عبارتی دیگر جریان ذخیره شده در باتری بوسیله یو پی اس به دستگاه بر اساس فاکتورهایی به شکل خودکار ارسال می گردد. باتری های قابل استفاده در یو پی اس مدل نیکل کادمیوم و سرب اسید است.

بهترین مدل باتری در یو پی اس ها نوع سرب اسید است. که مدل درپوش بسته آن به دلیل نیاز کمی که به سرویس و نگهداری دارد. و طول عمر بیشتری دارد. از محبوبیت بیشتری برخوردار است.
بخش های دیگر یو پی اس مبدل dc به ac و یکسوکننده شارژر و کلید غیرهادی می باشد.

اصول کار ups:

بار در حالت عادی از ورودی ac تامین می شود. و با یکسوسازی ورودی ای سی و تبدیل نمودن آن به جریان دی سی باتری را شارژ می نماید. پس از آنکه ورودی ای سی نامناسب و یا قطع باشد. اینورتر با تبدیل ولتاژ dc باتری به برق ای سی ولتاژ بار را بدون هیچ توقفی تامین می نماید.

یو پی اس APC و مشکلات

زمان برق دهی در ups:

از آنجا که زمان انرژی دهی و پشتیبانی سیستم یو پی اس محدودیت دارد. به یک سیستم بای استند ژنراتوری نیاز است. اگر سیستم حساسی که دارای ژنراتور نمی باشد. برق شهر در آن قطع گردد.انرژی الکتریکی حاصل از باتری یو پی اس تنها منبع برق موجود می باشد. مدت زمانی که بار می تواند برق را دریافت نماید به ظرفیت سرویس دهی باتری و بار مصرفی یو پی اس و میزان آن بستگی دارد.در مدت زمان outonomy برق مورد نیاز تجهیزات با قطع یو پی اس تامین می شود.

و پس از ایم زمان در صورتی که برنامه نرم افزاری مناسبی برای خاموش شدن سیستم موجود و قابل اجرا باشد. عملیات منظم shutdown انجام پذیرد با ارسال سیگنال. که این امر بدون اینکه اطلاعاتی از دست رود صورت می گیرد. اما تنها حفظ اطلاعات مشکل نمی باشد. و در صورتی که برق سیستم های تجهیزات ارتباطی و پردازنده اطلاعات مدت زمان بیشتری قطع باشد. سودمندی کارایی و فعالیت های تجاری مهم خود را این سیستم ها از دست می دهند.

یو پی اس apc و مزیت

برق دهی سیستم یو پی اس به چه عواملی وابسته است :

1- تعداد دستگاه های وصل شده و بار آن
2-ظرفیت باتری که در ورودی یو پی اس استفاده می گردد

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights