یو پی اس apc و روش کار آن چگونه است :

یو پی اس apc و روش

یو پی اس apc و روش کار آن :

یو پی اس apc و روش کار آن بسیار اهمیت دارد در اینجا به بررسی آن می پردازیم.منبع تغذیه بدون وقفه نام دیگر یو پی اس می باشد.تامین کردن جریان برق الکترونیکی در زمان قطع برق برای تجهیزاتی که به ups اتصال دارد. وظیفه اصلی آن است. به عبارتی دیگر این دستگاه در زمان قطع شدن برق علاوه بر تامین برق سبب جلوگیری از ایجاد نویز و تغییرات ولتاژ نیز می گردد.

یو پی اس apc و روش

از یو پی اس عموما در مراکز داده یا دیتاسنترها و مراکز اداری و سیستم های خانگی و به عبارت کلی تمامی سیستم هایی که به قطع برق حساس هستند استفاده می شود. ups از ایجاد شوک ناگهانی در زمان قطع برق در سیستم های مختلف جلوگیری می نماید. و سبب جلوگیری از خرابی سیستم ها در صورت قطع برق و از دست رفتن ناگهانی برق شبکه می شود.

تعمیرات یو پی اس

اشکال یو پی اس :

ups ها با توجه به ظرفیت و کاربرد و باتری که دارند. در انواع مختلفی وجود دارند.در بسیاری از یو پی اس ها امکان افزایش ظرفیت باتری ها وجود دارد. که سبب تامین برق به مدت طولانی و بیشتری برای یو پی اس ها می گردد.معمولا در یو پی اس های صنعتی این افزایش ظرفیت دیده می شود. ups هایی که دارای ابعاد بزرگتری هستند. توان بیشتری دارند. و از کیفیت برق خروجی بالایی برخوردارند.

پیکربندی یو پی اس می تواند تکفاز و یا سه فاز باشد. اینها از مجموعه از باتری ها و یا یک قطعه فلایویل جهت تغذیه کردن استفاده می نمایند.در مصارف مختلفی و از ابعاد گوناگونی از یو پی اس ها در خانه ها و اداره ها و صنایع استفاده می گردد.اندازه یو پی اس می تواند کوچک و به اندازه یک کیس باشد. که در کنار سیستم های رایانه ای وجود دارد. و یا در صنایع در ابعاد بزرگ و ظرفیت های مگاواتی وجود داشته باشد.
از یو پی اس ها سبب جلوگیری از تغییرات ولتاژی و ایجاد نویز نیز استفاده می گردد.نمودار خروجی برق ups به شکل سینوسی می باشد. که این نشان می دهد که جهت تامین برق خروجی انتخاب یو پی اس بهترین مورد می باشد.

مشخصات فنی ups:

استفاده از برق ذخیره شده درون یو پی اس ها معمولا بسیار کوتاه است.جهت راه اندازی دستگاه های آماده به کار و یا جلوگیری از خاموشی به یکباره برق استفاده از ups بهترین انتخاب است.یو پی اس ها در انواع مختلفی تولید می شوند. که دارای روش کار مختلفی هستند. ذخیره سازی انرژی الکتریکی و تامین نیروی برق از جمله وظایف همه آنهاست.

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و تامین لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights