یو پی اس apc و راهنمای انتخاب آن :

یو پی اس apc و راهنمای

یو پی اس apc و راهنمای انتخاب کردن آن :

یو پی اس apc و راهنمای انتخاب و خرید آن شامل مواردی است. که بایستی مورد توجه قرار گیرد تا یو پی اس خوبی را مورد استفاده قرار دهید. apc ups از معروف ترین تولید کننده های دستگاه برق اضطراری می باشد که به تولید باتری و تجهیزات خنک کننده برای مراکز داده و رک های هوشمند جهت دیتاسنترها نیز می پردازد. در سال 1981 ماه سوم توسط سه کارشناس برق و الکترونیک که از دانشگاه ماساچوست فارق شده بودند این شرکت تاسیس شد. ای پی سی بر محافظت از انرژی تمرکز خود را معطوف کرده بود. در سال 1984 اولین یو پی اس را به بازار عرضه نمود.

مصارف apc:

از بیشترین محصولات این شرکت به یو پی اس می توان اشاره کرد که در توان های متفاوتی وجود دارد و برای مصارف صنعتی و خانگی از آن استفاده می شود. در محیط های اداری و سازمان ها و صنعتی و کشتیرانی ها از این یو پی اس می توان بهره برد. این محصولات برای کسب و کارهای کوچک و خانگی و اداری و شرکت های بزرگ تقسیم می شود.

apc ups و انتخاب

 

شرکت اشنایدر الکتریک در سال 2007 شرکت خود را با mge و apc ادغام نمود. در سال 2007 به قدرت برتر در این کسب و کار تبدیل شد. تعداد 12000 نفر در جهان توسط این شرکت به کار گرفته شد تا به تولید محصولات برند apc بپردازند.

ups ای پی سی چگونه کار می کند :

یو پی اس دارای عملکرد و مدار ساده ای می باشد. از سه بخش یکسو کننده ، باتری ذخیره انرژی و اینورتر و مدارهای تنظیم انرژی و رله ups تشکیل شده است. یو پی اس مخزن ذخیره هوشمند انرژی برق است. جریان برق معمولا دارای نوسانات ولتاژی می باشد . با کم شدن مصرف در برخی ساعات ولتاژ 20 تا 30 ولت زیاد می شود. و بالعکس در هنگام پیک مصرف جریان بسیار زیادی از شبکه عبور می کند. و ولتاژ و جریان به شکلی دائمی در حال نوسان هستند. برای مصرف کننده این تغییرات نامطلوب است. بوسیله یکسو کننده یو پی اس جریان خام را را به یک جریان مستقیم یا dc تبدیل می نماید.

apc ups و اتاق سرور

راهنمای انتخاب ups:

بر اساس نیاز افراد و مکان های مورد نظر انتخاب کردن یو پی اس به عواملی متفاوت بستگی دارد. در اینجا مهمترین عوامل در انتخاب یک ups را برای شما خواهیم گفت تا با در نظر گرفتن آنها بتوانید یو پی اس مورد نیاز خود را انتخاب کنید. به دستگاهی الکترونیکی که سبب حفاظت از تجهیزات الکتریکی از نوسانات و تغییرات ولتاژی و قطع شدن برق می گردد یو پی اس می گویند که دارای یک باتری داخلی می باشد و در زمان قطع برق انرژی لازم برای وسایل را تامین می کند.

عوامل مهم در انتخاب یو پی اس :

-توان مصرفی وسایل:

برای انتخاب نمودن یو پی اس مهمترین عامل توان مصرفی وسیله ای است که یو پی اس به آن اتصال می یابد. این عدد به شکل برچسب روی دستگاه است. جهت به دست آوردن توان مصرفی کلی تجهیزات بایستی توان مصرفی هر دستگاه را با یکدیگر جمع نمایید.

apc ups و

-نوع یو پی اس :

ups ها در انواع مختلف می باشند که شامل ups آفلاین که به طور مستقییمی برق شهری را به وسایل اتصال می دهد. و در زمان قطع برق سریعا انرژی پشتیبان خود را به تجهیزات می رساند. و یو پی اس های تعاملی یا لاین اینتراکتیو که از نوع آفلاین پیشرفته تر است. که برق شهری را قبل از اینکه به تجهیزات برساند مورد تصحیح قرار می دهد. که سبب محافظت وسایل در برابر تغییرات برق می گردد. یو پی اس آنلاین نیز که از پیشرفته ترین نوع است به صورت اتصال همیشگی برق پشتیبان را به وسایل می رساند. این امر سبب ایجاد حفاظت در برابر مشکلات برق شهری می گردد. بر حسب نوع ups به انتخاب هرکدام از آنها برای مصارف می پردازیم.

-زمان پشتیبانی :

به مدت زمانی که یو پی اس می تواند برق لازمه را به وسایل متصل نماید زمان پشتیبان می گویند. که بستگی به نوع یو پی اس و باتری آن دارد. در صورت خواستار بودن روشنی تجهیزات در زمان قطع یو پی اس بایستی از ظرفیت بالاتری از ups استفاده نمود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی است در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights