یو پی اس APC و باتری مورد استفاده در آن :

یو پی اس APC و باتری

یو پی اس APC و باتری آن :

یو پی اس APC و باتری که در آن استفاده می گردد بسیار مهم می باشد. که در اینجا به توضیحاتی درباره آنها می پردازیم.یو پی اس ها با باتری کار می کنند. در زمان اتصال به برق شهری باتری ها شارژ می شوند و به عبارتی باتری از برق شهر برای شارژ خود استفاده می کند. تا در زمان قطع برق یو پی اس از انرزی ذخیره شده در باتری استفاده نماید.

یو پی اس APC و باتری

قابلیت های یو پی اس :

یو پی اس ها از تغییرات ولتاژ و ایجاد نویز نیز علاوه بر تامین کردن برق اضطراری جلوگیری می نمایند. در هنگام رعد و برق که افزایش شدید ولتاژ صورت می گیرد و یا در هنگام افت زیاد برق نیز UPS سبب محافظت از تجهیزات و جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات متصله به خود می گردد.

کابینت یا رک باتری در یو پی اس :

باتری داخلی در همه یو پی اس ها وجود دارد. اما ممکن است به جهت توان کم نیاز به باتری جداگانه دیگری داشته باشند. درون کابینت باتری ، باتری خارجی قرار می گیرد. این کابینت باتری سبب محافظت از باتری ها در برابر ضربه می گردند و فضای کی را اشغال می کنند. به علت وزن زیاد باتری ها می بایست درون کابینت های به خصوصی قرار داشته باشند تا وزن آنها را تحمل کند. رک یا کابینت باتری در اندازه و رنگ و مقاومت متفاوتی وجود دارد. که با توجه به تعداد و نوع باتری از آنها استفاده می گردد.

یو پی اس apc و عملکرد

باتری ها از لحاظ ساختار داخلی :

دو نوع باتی که بیشتر در یو پی اس ها استفاده می گردند باتری سرب اسید و نیکل کادمیوم می باشد. بهترین و متناسب ترین باتری جهت استفاده UPS باتری سرب اسیدی می باشد که دارای دو نوع درپوش بسته و باز است. که به علت عدم نیاز به نگهداری و سرویس کردن نوع بسته آن استفاده بیشتری می شود.

باتری UPS از نظر ولتاژ و ظرفیت :

برای کاربردها و مصارف مختلف انواع متعددی از باتری ها ساخته می شوند. دستگاه هایی که به یو پی اس اتصال دارند با توجه به توان مصرفی که دارند. سبب انتخاب ظرفیت و ولتاژ مورد نیاز می گردند. باتری ها در ولتاژهای 6 و 12 و 24 و 48 وجود دارند. از باتری های 12 ولت که ظرفیت 100 آمپر ساعت دارند معمولا در یو پی اس ها استفاده می شود.

معنی KVA در یو پی اس چیست :

به توان ظاهری که در هر یو پی اس وجود دارد کاوا گفته می شود. یو پی اسی که 8 کاوا می باشد معادل 8000 وات تولید توان می کند. که این عدد میزان ظاهری آن است و برای سنجیدن با توان حقیقی می بایست واحد آن KW باشد.

یو پی اس apc و مشخصات

عملکرد یو پی اس :

یو پی اس ها معمولا برق AC را می گیرند و به وسیله شارژر این ورودی ای سی به DC تبدیل می گردد. اما اگر یو پی اس حس کند که برق ورودی دارای اختلال است نویز و یا تغییرات فرکانسی دارد اینورتر وارد عمل می شود و برق دی سی موجود در باتری را به ای سی تبدیل می کند و تا هنگامی که ورودی AC مناسب گردد ولتاژ شبکه را ادامه می دهد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس ها  به خصوص یو پی اس APC وMGE و تهیه لوازم جانبی خدمات جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights