یو پی اس APC و انواع باتری آنها شامل چه مواردی است :

یو پی اس apc و مشخصات

یو پی اس APC و انواع باتری آنها :

یو پی اس APC و انواع باتری آنها مواردی است که بسیار مهم است. در خرید یو پی اس بایستی به توان مصرفی تجهیزات متصله به آن توجه کرد. به همین دلیل بایستی توان تک تک تجهیزات مورد نظر را مورد محاسبه قرارداد و در انتها توان کلی را به دست آورد. معمولا با واحد وات توان دستگاه ها روی آنها مشخص می گردد. و یا توان را می توان با ضرب جریان در ولتاژ به دست آورد. اما بایستی بایستی به این نکته توجه نمود که درصدی را به این عدد اضافه کرد و یا اینکه توان یو پی اس باید از توان مورد محاسبه میزان بیشتری باشد. میزان این اختلاف اگر حدود 25 درصد باشد مناسب است.

یو پی اس APC و انواع باتری

فواید انجام این کار شامل موارد ذیل است :

-در صوت انتخاب توانی بیش از اندازه توان مورد نیاز و در صورت با حداکثر توان توسط دستگاه آسیب و فشاری به دستگاه وارد نمی گردد و عمر دستگاه زیاد می شود.
-در صورتی که تجهیزات نیازی افزایش یابد دیگر به ارتقا دادن یو پی اس نیازی نمی باشد و از هزینه های زیاد می توان جلوگیری نمود.
-اگر یو پی اس خود را به درستی انتخاب نمایید این امکان به شما داده می شود تا از تجهیزات الکترونیکی خود محافظت و بهره وری زیادی داشته باشید.

یو پی اس APC و انواع باتری

انواع باتری UPS:

باتری ها به دو شکل باتری داخلی و خارجی تقسیم می شوند. دو حالت در زمان انتخاب باتری جهت یو پی اس وجود دارد. در اولین حالت توان مورد نظر پایین بوده است و فضای کمتری اشغال می گردد و جهت توجه به موضوع زیبایی از باتری داخلی استفاده می گردد. در حالت دوم که میزان توان بالا می باشد باتری به شکل خارجی و درون یک کابینت باتری و یا ک قرار می گیرد.

یو پی اس APC و انواع باتری

یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه وسایلی هستند که سبب ممانعت از قطعی برق و یا از کار افتادن دستگاه های صنعتی و یا اداری می گردد. نکته ای که در مورد پشتیبانی از یو پی اس ها مورد توجه است این است که ظرفیت باتری های یک یو پی اس عاملی مهم در ظرفیت بکاپ گیری یو پی اس از تجهیزات می باشد. باتری مناسب انتخاب کردن برای یو پی اس و داشتن اطلاعات از ظرفیت آنها و محدودیت هایی موجود در بهره وری از منابع تغذیه اثرگذار است.باتری های یو پی اس در سه دسته کلی قرار می گیرند که شامل موارد ذیل است.

-باتری سرب اسید :

در صنعت عموما از باتری های سرب اسیدی در یو پی اس ها استفاده می شود.از لحاظ وزنی این باتری ها مقرون به صرفه هستند. ظرفیت کل یک باتری سرب اسید تابعی می باشد از سرعت تخلیه شدن آن.

 

یو پی اس APC و انواع باتری

-باتری نیکل کادمیوم :

باتری که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد این باتری است که در تاسیسات مخابراتی استفاده می گردد.این باتری ها در دمای متوسط تا بالا در محیط ها قراردارند. هزینه این باتری ها به دلیل ترکیباتی که در خود دارد بیشتر از باتری های VRLA می باشد.

-باتری لیتیوم یون :

در لپ تاپ و گوشی ها از خیلی وقت پیش از باتری های لیتیوم یون استفاده می شود. که به عنوان منبع ذخیره استفاده می گردد. این باتری ها دارای قابلیت اطمینان بسیار بالاتری نسبت به دیگر باتری ها در یو پی اس هستند. سیستم نظارت و مدیریت داخلی از ویژگی هایی است که این باتری ها دارند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights