یو پی اس APC و آشنایی با عملکرد آن :

UPS و باتری های قابل

 یو پی اس APC و آشنایی با نحوه فعالیت آن :

یو پی اس APC و آشنایی با آن سبب می گردد با نحوه استفاده از این سیستم و شناخت اجزای به راحتی آگاهی یابید.با توجه به مدل های مختلف UPS توانایی که در تامین نمودن برق جهت دستگاه های مصرفی دارد متفاوت می باشد.

یو پی اس APC و آشنایی

آفلاین UPS :

یکی از انواع یو پی اس ها که برای رایانه های شخصی استفاده می شود. یو پی اس آفلاین نام دارد. که در این دوره استفاده از آن بسیار کم و به عبارتی منسوخ شده می باشد. UPS آفلاین به مانند یک واسط الکتریکی فعالیت دارد. دستگاه مصرف کننده اصلی و نهایی را به شکلی مستقیم به برق شهر یا منبع تغذیه AC وصل می نماید. در هنگامی که ولتاژ برق متناوب قطع گردد.

و یا کمتر از یک سطح از قبل تعیین شده گردد مسیر اینورتر تعویض می گردد. انرژی که در باتری ذخیره شده است به وسیله سیستم سوئیچینگ به اینورتر انتقال می یابد.

یو پی اس APC و آشنایی

و پس از مبدل شدن به جریان AC به مصرف کننده می رسد. اینورتر شروع به کار کردن می نماید.بعد از زمانی که شرایط به شکلی عادی درآمد مکانیسم سوئیچینگ اینورتر را دوباره از مسیر خارج می نماید.

یو پی اس آفلاین یا آماده به کار نامی است. که به این سیستم می دهند. بین 4 تا 10 میلی ثانیه وقفه در باتری ها در زمان تغییر حالت از وضعیت استفاده از انرژی اصلی به حالت استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری ها ایجاد می گردد. برای تجهیزات غیر حساس به این دلیل از یو پی اس آفلاین استفاده می گردد.

یو پی اس APC و آشنایی

مزایای یک UPS آفلاین :

-هزینه کم
-کوچکی اندازه
-بی صدا بودن در حالت فعالیت
-راندمان و مکانیسم بالا

معایب آفلاین یو پی اس :

-وجود چند میلی ثانیه فاصله انتقال
-توسط ولتاژ فیلتر نشده یو پی اس تجهیزات الکتریکی تغذیه می شوند.

APC UPS :

از جمله بزرگترین و مشهورترین تولید کننده های یو پی اس یا سیستم برق اضطراری شرکت یو پی اس ای پی سی می باشد.

این شرکت توسط سه متخصص و کارشناس برق الکترونیک ایجاد گردیده است. شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه عرضه کامل محصولات APC و سرویس و نگهداری آن خدماتی کامل را ارائه می دهد.

لاین اینتراکتیو یو پی اس :

این مدل از یو پی اس عملکردی مشابه با آفلاین یو پی اس ها دارند. ولی دارای ویژگی های افزایش و کاهش ولتاژ خروجی بهتری می باشند.هنگامی که ولتاژ ورودی از حد مشخصی نوسان پیدا کند. و یا قطع شود یو پی اس آن را تشخیص می دهد و اینورتر فعال می گردد و بوسیله باتری ها انرژی تامین می گردد.

و اینورتر خاموش می شود.همانند یو پی اس آفلاین وقفه ای در زمان انتقال وضعیت و استفاده از حالت باتری ایجاد می شود. که این زمان بسیار کوتاه تر نسبت به آفلاین یو پی اس است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و تعمیرات آن و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید. و از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights