یو پی اس و استابلایزر دارای چه تفاوت هایی هستند :

یو پی اس و استابلایزر

یو پی اس و استابلایزر چه تفاوت هایی دارند :

یو پی اس و استابلایزر دارای تفاوت هایی اساسی هستند. اما قبل از آن به بررسی هرکدام می پردازیم.در تعریف stablizer می توان گفت که نام دیگر آن ترانس خانگی یا تثبیت کننده ولتاژ برق می باشد. نام آشنای دیگر آن محافظ برق هوشمند است.به دو دسته کلی رله ای و سروو موتوری می باشد.این محصول سبب بالا رفتن عمر تجهیزات الکتریکی می گردد.

 

 

 

تمامی وظیفه این دستگاه حفاظت کردن از تجهیزاتی مانند کولر گازی و یخچال ،ماشین های اداری و تجهیزات آزمایشگاهی و تمامی وسایلی که به نوسانات برق حساس هستند و دچار آسیب می گردند، می باشد.استفاده کردن از این وسیله سبب عدم سوختگی و کاهش خرابی وسایل می شود.

تفاوت استابلایزر رله ای و سروو موتوری :

نوع رله از سرعت سوئیچ بالاتری نسبت به سروو موتوری برخوردار است.این حرکت در کمترین زمان صورت می پذیرد.در حالیکه در مدل سروو موتوری در بهترین حالت تاخیر میزان آن 3 تا 7 ثانیه است. در نوع رله ای تغییرات ولتاژ با دقت 10 تا 20 ولت مورد اصلاح قرار می گیرد. در نوع سروو موتوری دقت بالاتری نسبت به نوع رله ای وجود دارد.تغییرات ولتاژی آن با دقت 3 تا 5 ولت مورد اصلاح قرار می گیرد.اصولا برای تجهیزات خیلی حساس از نوع سروو موتوری استفاده می گردد.در مدل سروو طول عمر بالا و راندمان و عملکرد بالاتری وجود دارد اما هزینه تعمیرات و خرید آن به دلیل طراحی دینامیکی که دارد از مدل رله ای بسیار بالاتر است.

یو پی اس و استابلایزر

ups چیست :

نام دیگر آن منبع تغذیه بدون وقفه می باشد.در صورت قطع شدن برق بوسیله باتری مناسب جهت لوازم الکترونیکی نیروی برق را تامین می نماید.باتری این دستگاه ها یا از نوع داخلی است. که درون دستگاه قرار می گیرد و یا نوع آن از نوع خارجی است که در خارج و کنار دستگاه درون یک محفظه است.این دستگاه نه تنها سبب تامین برق اضطراری می گردد بلکه تجهیزات را در برابر نویز و افزایش و کاهش ولتاژ نیز حفاظت می نماید.به عبارتی دیگر سبب جلوگیری از صدمه دیدن دستگاه ها می گردد.

یو پی اس و استابلایزر

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری انواع یو پی اس ها و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights