یو پی اس هووآوی و apc و بررسی آنها :

یو پی اس apc و اختلالات

یو پی اس هووآوی و apc :

یو پی اس هووآوی و apc دارای ویژگی هایی هستند. که بسیاری از آنها مشترک می باشد. UPS دستگاهی الکترونیکی می باشد که برای تامین دائمی انرژی جهت دستگاه های مصرف کننده از آن استفاده می شود. معمولا در سازمان ها و اداره ها و بیمارستان ها و مکان کامپیوتری که دارای حساسیت بالایی نسبت به اختلالات موجود در شبکه هستند و به قطعی و وصلی برق بسیار حساس هستند. از یو پی اس استفاده می شود. وسایل مصرفی دارای حساسیت زیادی به تغییرات ولتاژی و نوسانی نیز می باشند که بایستی از ups برای حفاظت از آنها استفاده نمود.

یو پی اس هووآوی و apc

مشکلات برق شهری :

از جمله مشکلاتی که روی برق شبکه ایجاد می شود تغییراتی مانند کاهش و یا افزایش یکباره ولتاژ و انواع اعوجاج های دائمی و لحظه ای و تغییرات فرکانسی می باشد. از آنجا که وسایل و تجهیزات مصرفی دارای دقت بالا و حساسیت های زیادی هستند و از آنجا که تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است و با توجه به کاربرد خاص هر وسیله به تجهیزاتی مانند یو پی اس که منبع تغذیه ای بی وقفه می باشد نیاز است تا فرکانس و ولتاژ ثابت و قابل اطمینانی را ایجاد نماید و سبب محافظت از تجهیزات گردد.

یو پی اس هووآوی و apc

کاربردهای ups:

استفاده کردن از انرژی پشتیبان یا همان یو پی اس سبب حفاظت در برابر قطعی کلی برق می شود و بر مشکلات ناشی از برق شبکه پیروز می گردد. برای جلوگیری از تخریب و یا از دست دادن اطلاعات و ایجاد حفاظت در سطوح مختلفی در برابر مشکلات برق می توان از سیستم یو پی اس استفاده نمود. روش های زیادی برای ایجاد سطوح مختلفی از حفاظت در برابر مشکلات برق شهری وجود دارد که بسیار هم کم هزینه می باشد. اما هیچ یک نمی توانند به اندازه یو پی اس سبب حفاظت وسایل شما در برابر این تغییرات برق گردند. در گذشته یو پی اس سیستمی بسیار گران قیمت ارزیابی می شد اما امروزه به دلیل گران بودن تجهیزات الکتریکی و مصرفی به لحاظ سخت افزاری و داده ها و اطلاعات استفاده و هزینه جهت تامین یو پی اس بسیار مقرون به صرفه می باشد.

اجزای یو پی اس :

1- باتری : برای ذخیره کردن انرژی الکتریکی و استفاده از آن جهت منبعی از انرژی در یو پی اس استفاده می شود.
2- اینورتر : جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند.
3-شارژر : برای شارژ باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم از شارژر استفاده می گردد.
4-رکتیفایر یا یکسوساز : برای تبدیل جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم از رکتیفایر استفاده می شود.

فعالیت یو پی اس :

به لحاظ فیزیکی یو پی اس منبع ذخیره هوشمند انرژی برق است. برق شهری دارای نوسانات ولتاژی می باشد. ولتاژ برق 20 تا 30 ولت با کم کردن مصرف انرژی در برخی ساعات افزایش می یابد. و در مواقع پیک مصرف جریان زیادی از شبکه عبور می کند. و در شبکه دائما چریان و ولتاژ دچار نوسان می شود. برای وسیله مصرفی این نوسانات مطلوب نمی باشد. بوسیله یک مدار یکسو کننده یو پی اس جریان بی کیفیت و خام را به جریان مستقیم دی سی تبدیل می نماید.

خود یکسوکننده بایستی به نوسانات برق ورودی مصون باشد و ایجاد حرارت زیادی نکند. جریان در باتری های سربی در مرحله بعدی ذخیره می شود. در انتها زمانی که نوسانات ولتاژی به میزان مشخصی رسید و به حد مشخص تنظیم شده در رله رسید . مدار اصلی یا بای پس عبور جریان را قطع می کند و مدار خروجی باتری به کار می افتد. و جریان باتری به برد اصلاحگر وارد می شود. و کیفیت برق بالاتر می رود. برد تنظیمی تنها در یو پی اس های با کیفیت برق خیلی بالا تعبیه می گردد. در انتها جریان وارد یک اینورتر می گردد تا دوباره به جریان متناوب تبدیل شود.

یو پی اس APC:

از معروف ترین تولید کننده ها در زمینه برق اضطراری یا یو پی اس شرکت APC می باشد که نه تنها به تولید UPS می پردازد بلکه از تولید کننده های باتری و رک برای دیتا سنترها و تجهیزات خنک کننده برای مراکز داده نیز می باشد. شرکت ای پی سی در سال 1981 توسط سه کارشناس که در دانشگاه ماساچوست به تحصیل در رشته برق و الکترونیک پرداخته بودند تاسیس شده است.

انواع یو پی اس APC:

یو پی اس هووآوی :

در زمینه ارائه زیر ساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT و ابزارهای هوشمند شرکت هووآوی از جمله پیشگامان در این زمینه می باشد. با راه حل های یکپارچه در حوزه های مخابراتی و فناوری اطلاعات و خدمات ابری و دستگاه های هوشمند هووآوی به دیجیتالی کردن زندگی افراد و خانه ها و سازمان ها برای دستیابی به دنیایی کاملا هوشمند و متصل پرداخته است. از محصولاتی که در این شرکت تولید می شود به یو پی اس و باتری یو پی اس می توان اشاره نمود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی می باشد در صورت نیاز به مشاوره با متخخصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی جامع بهرزهد مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights