یو پی اس ماژولار و سرویس و نگهداری از آن :

یو پی اس ماژولار و

یو پی اس ماژولار و بررسی ویژگی های آن :

یو پی اس ماژولار و یو پی اس متمرکز دارای ویژگی هایی هستند که در اینجا به شرح آن می پردازیم. استفاده از طراحی دوگانه جهت مدت زیاد در دیتاسنتر صورت می گیرد. از طریق جریان ac یا متناوب آن را به جریان dc یا مستقیم تغییر می نماید. که سبب شارژ باتری می شود. و مجدد آن را به ای سی تبدیل می نماید. برای ایجاد سیستم های با ظرفیت بالا این یو پی اس ها از ماژول های نسبتا بزرگ استفاده می نمایند.و یا جهت بارگیری N+1 مصرف می کنند.

 

تفاوت با UPS دیگر :

با یو پی اس های با قابلیت کارکرد موازی نبایستی یو پی اس ماژولار را اشتباه گرفت. با افزایش نیاز مصرف کننده یو پی اس ماژولار می تواند ولتاژ را افزایش دهد. به بیانی دیگر این یو پی اس به این صورت است که می تواند از واحد افزونگی N+1 تا N+X را ایجاد نماید. با افزودن ماژول های اضافی سبب افزایش ولتاژ شده که به شکلی جداگانه در یک شاسی می توانند قرار بگیرند. در زمانی که تامین نمودن برق اهمیت زیادی داشته باشد یو پی اس می تواند سیستم های دیگر را مختل کند چرا که تنها نقطه شکستنی می باشد.

درباره یو پی اس ماژول :

جهت ایجاد اطمینان بیشتر این امکان است که چندین ماژول یو پی اس کوچکتر و باتری را با هم ادغام نمود. که این امر سبب حفاظت انرژی اضافی برابر با یک UPS بزرگتر با ماژول اضافی را ایجاد می سازد. که در صورت خرابی یکی از ماژول ها افزونگی ایجاد می شود. به این دلیل خرابی یک ماژول بر عملکرد سیستم و سایت اثری ندارد. در برنامه های کاربردی و مراکز داده از سیستم یو پی اس سه فاز ماژولار استفاده می شود. سیستم های بر اساس ماژول کوچک به شکل فشرده و سبک و قابل تعویض گرم و دارای هزینه کم می باشد. که در صورت نیاز امکان اضافه شدن را دارد و می توان برای افزونگی اضافی ماژول بیشتری به آن اضافه کرد.

مزایای ماژولار UPS:

-افزونگی :

تمامی سیستم ها به شکلی طراحی گشته اند که به شکلی مداوم در طول عمر یو پی اس کار می کنند. در مواقعی که نیاز به افزونگی بیشتری می باشد یو پی اس ماژولار به طوری طراحی شده که انعطاف پذیر است. و ایجاد خطا و اشتباه را به صفر می رساند. هرچه تعداد ماژول های با ظرفیت آزاد و اضافه بیشتر باشد افزونگی بیشتر خواهد بود.

-هزینه پایین تری در نصب:

در موارد بسیاری ماژول UPS هزینه مقرون به صرفه تری در مقایسه با سیستم های یو پی اس مقیاس پذیر و یا موازی دارد.

-تحویل و موقعیت یابی و تخلیه :

در زمان تحویل در محل UPS های موازی و مستقل به شکل یک واحد است که سبب ایجاد مشکل می شود. چرا که بسیار بزرگ و سنگین هستند. اما یک دستگاه مدولار قادر به تقسیم شدن به بخش های کوچکتر است که بعد از قرارگیری می توان آن ها را به هم اتصال داد. در اثر این موارد در دسترس بودن سایت ها همیشگی است و موارد هزینه کم می گردد.

 

APC UPS برای مراکز داده

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE و هووآوی دارای خدمات جامعی است. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights