کنترل دما و رطوبت در مراکز داده بایستی به چه شکلی باشد:

کنترل دما و رطوبت در مراکز داده

کنترل دما و رطوبت در مراکز داده

کنترل دما و رطوبت در مراکز داده با توجه به الگوی جریان هوا که همواره هوای گرم بالا تر قرار دارد. در مراکز داده نیز می بایست سنسور های دما در بالا ترین قسمت قرار داشته باشند.

اگر شما دمای اتاق را بر روی 23 درجه تنظیم کرده باشید. می بایست سنسور تشخیص دمای دستگاه برودت ساز را در بالا ترین قسمت اتاق و یا رک نصب کنید تا تجهیزاتی که در قسمت بالایی رک قرار دارند دچار خاموش و یا از

دست دادن اطلاعات بر اثر گرما نشوند.

نکته مهم در دیتا سنتر موضوع رطوبت می باشد. همان طور که می دانید تجهیزات الکترونیکی برای قرار گرفتن. در شرایط ایده آل نیاز به رطوبت هوای حدود 40 درصد دارند. که استفاده از کولر های گازی در مراکز داده میزان

رطوبت را به حدود 10 درصد می رسانند. که شرایط کار را برای تجهیزات از حالت ایده آل خارج می کنند.

رطوبت و دمای اتاق سرور و مرکز داده ها به عنوان یکی از عوامل محیطی شناخته می شود ، مدیران مرکز داده ها و مدیران فناوری اطلاعات باید به صورت لحظه ای و یا با استفاده از گزارش های طویل المدت نسبت به بررسی

شرایط محیطی مرکز داده و اتاق سرور خود اقدام کنند . به گزارش گروه گارتنر در اواخر سال 2003 برآورد میزان خرابی سیستم های مرکز داده ها. بر اساس رطوبت عددی معادل 42.000 دلار آمریکا بوده است .

رطوبت بیش از حد یا کمتر از میزان تعریف شده در استاندارد میتواند باعث اختلال در عملکرد مرکز داده ها یا کاهش کارآمدی سیستم ها داشته باشد. و بر روی عمر مفید دستگاه ها تاثیر سو داشته باشد .

در دستگاه های خنک کننده مخصوص دیتا سنتر. از ماژول های رطوبت ساز تحت کنترل استفاده می شود که رطوبت محیط را همواره در بهترین شرایط نگه می دارند. در این زمینه می توانید با مشاورین آروند اویژه در تماس باشید.

نتیجه گیری:

کنترل دما و رطوبت از عواملی است که در مراکز داده. بایستی مورد توجه قرار گیرد شرکت آروند آویژه پارسیان توسط متخصصان خود در رابطه با این موضوع مشاوره ای خاص و علمی به شما عزیزان خواهد داد.

 

۲ دیدگاه برای “کنترل دما و رطوبت در مراکز داده بایستی به چه شکلی باشد:

 1. Alexandr گفته:

  Get 450+ Extra Daily Visitors and 3X Your Profits

  “How can I get more traffic to my site?”
  People ask me this question all the time.
  Truth be told, ranking on Google is getting *harder*,
  because everyone and their grandma is targeting
  the same keywords.
  My friend George and his team just released a new
  SEO WordPress plugin that fixes this problem.
  It ranks your site higher in Google, without you
  creating more content or building backlinks.
  Check it out here ==> https://bit.ly/39swbCx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights