کلید مینیاتوری اشنایدر و نوع عملکرد آن چگونه است :

کلید مینیاتوری اشنایدر

کلید مینیاتوری اشنایدر و بررسی آن :

کلید مینیاتوری اشنایدر جهت قطع اتوماتیک مدار به کار می رود.همچنین دارای قابلیت محافظت اتصال کوتاه و همینطور اضافه بار است.معمولا جریان این کلیدها بین 2 تا 63 آمپر است.در انواع تک پل، دوپل ، سه پل و چهار پل وجود دارند.قدرت قطع اتصال های کوتاه را دارا هستند.که این میزان از 6 کیلو آمپر آغاز می گردد.شرکت اشنایدر الکتریک فیوزها را در انواع مختلفی که دارای عملکرد و کارکرد عالی هستند تولید نموده است.

 

کلید مینیاتوری اشنایدر

عملکرد داخلی کلیدهای مینیاتوری :

1-عملکرد بی متال جهت محافظت از اضافه بار
2-عملکرد مغناطیسی جهت حفاظت در مقابل اتصالات کوتاه

از لحاظ سرعت عملکرد به دو دسته تند کار و کند کار تقسیم می شوند.نوع کندکار واکنش ملایم تری در مقابل عبور جریان از خود بروز می دهد.و دیرتر برق را قطع می نماید.دارای واکنشی لحظه ای در برابر جریان اتصالات کوتاه می باشند.برخلاف اینها فیوزهای تند کار زمان قطع کمتری را دارا هستند.در مصارف روشنایی به این دلیل از اینها استفاده می گردد.

اصول کار فیوز مینیاتوری schneider:

در کار این فیوزها دو ترتیب وجود دارد. اولی به دلیل اثر حرارتی جریان بیش از حد و دومی به خاطر اثر الکترومغناطیسی جریان بیش از حد است. نوار دو فلزی جهت عملکرد فیوزها به کار می رود هنگامی که جریان بیش از حد مداوم بوسیله mcb جریان پیدا می نماید. سبب گرم شدن نوار دو فلزی می گردد و بوسیله خم شدن کنتاکت باز می گردد.

 


اتصال مکانیکی بوسیله انحراف نوار دو فلزی باز می گردد.این چفت شدگی مکانیکی به مکانیزم عامل اتصال دارد. و سبب می گردد تا اتصال فیوزها باز گردد.در هنگامی که اتصال کوتاه است هنگامی که جریان به ناگهانی بالا می آید.سبب جابه جایی الکترومکانیکی پیستون در مورد سیم کشی و یا درباره الکترومغناطیس mcb می گردد.سبب ایجاد فشار بر روی اهرم تریپ می شود و آزادسازی مکانیزم اتصال را سبب می گردد. و در نهایت سبب باز شدن کنتاکت های فیوز می شود. این یک توضیح ساده درمورد اصل کار فیوزها بوده است.

 

کلید مینیاتوری اشنایدر

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه این فیوزها و خرید و فروش آنها و همینطور سرویس و نگهداری یو پی اس ها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به هر مشاوره ای با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights