کاربرد تابلوبرق چه مواردی می باشد :

کاربرد تابلوبرق

کاربرد تابلوبرق و اهمیت آن :

کاربرد تابلوبرق موارد بسیاری می باشد که در اینجا به بررسی آن می پردازیم.فضایی که جهت کنترل برق قطعات مختلف را درون خود قرار می دهد را تابلو برق می نامند. که این سبب می گردد ارتباط بین اجزای مختلف به دور از عوامل محیطی تخریب کننده و به شکلی درست شکل بگیرد. خطرات احتمالی در محیط های مختلف با استفاده از تابلو برق ها جلوگیری می گردد.

 

کاربرد تابلوبرق

 

جهت برق رسانی به انواع تجهیزات متفاوت از جمله پمپ ها و ساختمان ها و موتورها و تجهیزاتی که توسط نیروی برق فعالیت می کنند از تابلوهای برق صنعتی استفاده می گردد. اکثر مردم بر این باورند که جنس تابلوها از فلز است اما نمونه های غیر فلزی آن نیز موجود می باشد. طراحی و ساخت این ها بر اساس فاکتورهای متفاوتی می باشد. که سبب می گردد تجهیزات مورد استفاده در آن نیز متفاوت باشد.

مشخصه های فنی تابلوهای برق :

اینها از اجزایی مانند بدنه، تجهیزات برقی مانند بریکرها و رله ها و کنتاکتورها و نمایشگرها و همچنین سیم ها و شمش ها و کابل هایی که مطابق نقشه قدرت و فرمان تجهیزات برقی را به هم ربط می دهند تشکیل یافته است. یک تابلو از چندین فیدر خروجی و ورودی است که درون محفظه پلاستیکی و یا فلزی می باشد.

خرید تابلو برق و

ویژگی های یک تابلو برق :

  • بدون ایجاد حرارت اضافی و یا ایجاد خرابی و شکست عایقی به طور پیوسته ولتاژ و جریان شبکه را در تمام اجزا ایجاد می نماید.
  • قطع مناسب را با توجه به جریان ناشی از اتصال کوتاه و یا ایجاد مشکل در شبکه به خوبی انجام می دهد.
  • در حفاظت و تنظیم سیستم برق تابلوها نقش بسیار مهمی دارند پس انتخاب کردن آن به درستی و مطابق با مشخصات درخواستی بسیار مهم است.
  • تابلوها بایستی تا حدامکان محکم و پایدار باشند و از عملکرد خوبی برای براورده نمودن نیازهای سیستم برخوردار باشد.


تابلو برق ها بر اساس نوع کاربرد :

کاربردهای بسیاری در تابلوها وجود دارد که از انواع آن می توان به تابلو برق های مدار اصلی، نیمه اصلی و کنترل و توزیع و اصلاح برق اشاره کرد.

تابلوی اصلی :

از اصلی ترین تجهیزات جهت برق صنعتی همین تابلوها می باشند. دلیل اهمیت اینها این است که در ساختار داخلی خود اجزایی را جهت توزیع برق جای داده که سبب انتقال برق از تابلو اصلی به بقیه قسمت های متصله و وابسته به آن می گردد.

تابلو برق نیمه اصلی :

اینها زیرشاخه مدلی قبلی هستند و از آن تغذیه می کنند.بخش خاصی از یک مجموعه را جهت توزیع برق عهده دار هستند. مثلا توانایی تامین نمودن برق یک ساختمان را دارا می باشد.

تابلوی فرعی :

توانایی تامین برق محیط های کوچک توسط این تابلوها انجام می شود. مینیاتوری های برق که در هر خانه ای وجود دارد از این نوع هستند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس ها و تابلو برق ها و تعمیرات آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights