پشتیبانی یو پی اس APC به چه صورتی است :

پشتیبانی یو پی اس APC :

پشتیبانی یو پی اس APC و حفاظت کردن از تجهیزات توسط آن امری بسیار مهم است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.سوالی که همواره مورد پرسش است این می باشد که در زمانی که برق قطع می گردد. یو پی اس چه مدتی را قادر به روشن بودن است و به عبارتی پشتیبان گیری و یا برق دهی آن و روشن ماندن آن چه زمانی طول می کشد.محاسبه توان UPS و ظرفیت باتری بسیار مهم و مفید است.از جمله موارد بسیار مهم در زمان خرید UPS توجه به مبزان توان یو پی اس و مدت زمان برق دهی باتری آن است.

پشتیبانی یو پی اس APC

عوامل مهم مدت زمان برق دهی و پشتیبانی UPS :

1-ظرفیت و یا آمپر ساعت باتری های UPS
2-بار متصل شده به UPS

جهت محاسبه باتری UPS به چه مواردی بایستی توجه نمود :

  • در ابتدا بایستی تعداد باتری قابل استفاده در UPS را بدانید پس از آن ولتاژ UPS تعداد باتری نیازی را تعیین می نماید.
  • UPS های موجود معمولا با باتری های 12 ولتی کار می کند.
  • بعد از بررسی تعداد باتری و ولتاژ آن و توان مصرفی می توان بوسیله آمپر باتری های موجودی در بازار باتری مورد نظر و مدت زمان پشتیبانی آن را تعیین نماییم.

نگهداری یو پی اس APC

تفاوت باتری یو پی اس APC و باتری خودرو :

با استفاده از واکنش اسید سولفوریک باتری خودرو نیروی الکتریسیته را روی صفحه های سربی که معلق در مایع است تولید می نماید. از دلایل نام گذاری آنها به معلق در مایع همین می باشد.جهت استفاده در UPS این باتری مناسب نمی باشند.

چرا که امکان خروج اسید از محفظه باتری به بیرون وجود دارد. و در زمان شارژ باتری ممکن است گاز هیدروژن که قابلیت اشتعال دارد تولید گردد. در شرایطی که فضا باز نمی باشد خطرآفرین است.

تفاوت استابلایزر و ups

باتری سیلد لید اسید :

برای جلوگیری کردن از احتمال فرار هیدروژن یا نشتی اسید این باتری ها کاملا بسته شده اند. توسط لایه هایی از نمد یا فیبر جهت کاهش احتمال نشتی اینها پوشانده شده اند.

یو پی اس MGE و انواع آن

مزایای این باتری ها نسبت به باتری معلق در مایع بسیار بیشتر می باشد.چرا که قابلیت حمل به آسانی تا مسافت های طولانی را دارا است.اما باتری معلق در مایع خطرناک و بسیار ریسک پذیر است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights