ویژگی های دیتاسنتر قدرتمند شامل چه مواردی است :

سیستم خنک کننده مراکز داده

ویژگی های دیتاسنتر :

ویژگی های دیتاسنتر که مطمئن و قابل اعتماد باشد مواردی است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته اییم.امروزه شرکت ها روزانه سرورهای بیشتری را درون دیتا سنتر ها نگهداری می نمایند. به عبارتی دیتاسنترها تبدیل به مکانی برای اطلاعات کسب و کارهای مهم شده است.برای ارائه بهترین خدمات جهت کسب و کارهای آنلاین دیتا سنترها بایستی از تجهیزات و امکانات پیشرفته ای برخوردار باشند.در ادامه با مهمترین ویژگی دیتاسنترها آشنا می شویم:

ویژگی های دیتاسنتر

 

  • – برخورداری از خدمات 24 ساعته جهت پشتیبانی :

امنیت محیطی از جمله بخش های مهمی است که در یک دیتاسنتر اهمیت دارد و این امنیت به شکل های متفاوتی تامین می گردد: مانند استفاده از دوربین مداربسته و احراز هویت دائمی.

  • – دادن خدمات امنیت اطلاعات و استفاده از فایروال.
  • -برای نگهداری از سرورها داشتن قفسه های طبقه بندی شده انحصاری.
  • -بررسی استاندارد iso27001
  • -درنظر گرفتن فضای مجهز به کف کاذب جهت نصب نمودن تجهیزات مورد نیاز
  • -داشتن سیستم اطفا حریق
  • -تامین نمودن نیروی برق از دو منبع مختلف
  • -کنترل دما و محیط بوسیله سنسورهای محیطی
  • -استفاده از یو پی اس و ژنراتور جهت تامین نیروی برق دائم
  • -مهمترین رکن هر دیتاسنتر پشتیبانی کردن به شکل 24 ساعته می باشد.

این پشتیبانی در دیتاسنترها بسیار اهمیت بیشتری دارد چرا که مهمترین اطلاعات کسب و کارها در دیتاسنترها قرار می گیرد و در صورت ایجاد مشکل و نبودن افرادی جهت رفع مشکل منجر به نابودی کسب و کار اینترنتی می گردد.

 

ویژگی های دیتاسنتر

سیستم برق دیتا سنتر :

سرویس دهی همیشگی و بدون ایجاد قطعی از مهمترین ویژگی های یک دیتاسنتر مورد اطمینان است.به همین دلیل سیستم برق یک دیتاسنتر می بایست همواره قوی و به شکلی پایدار باشد تا امکان همیشه در دسترس بودن را داشته باشد.دیتاسنتر بایستی دارای تجهیزاتی باشد که در مقابل خطراتی مانند اتصالی برق ایمن گردد.

ویژگی های دیتاسنتر

 

معمولا از یو پی اس های به خصوصی در دیتاسنترهای بزرگ استفاده می شود که که دارای امکانات سرویس دهی طولانی مدت می باشد. ژنراتورها نیز علاوه بر upsها در دیتاسنتر ها وجود دارند که در صورت قطع طولانی برق سرویس دهی بدون وقفه را ارائه می دهد.

سیستم های خنک سازی در دیتاسنترها :

به دلیل قطعات زیاد الکترونیک که به شکل 24 ساعته در مرکزهای داده و کنترل روم ها و سوئیچ روم ها می باشد گرمای زیادی در آنها ایجاد می گردد. میزان گرما با افزایش تعداد رک های موجود در اتاق سرور افزایش می یابد. وجود تجهیزات خاص در دیتا سنترها برای خنک کاری الزامی است تا علاوه بر حفظ دمای لازمه رطوبت و دما را نیز تنظیم نمایند.
جهت افزایش کارکرد سخت افزارها و بالابردن بهره وری دیتاسنترها بایستی یک سیستم خنک کننده با قدرت بالا در دیتاسنتر باشد تا سبب متعادل سازی دمای داخلی اتاق سرورها گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سیستم های دیتا سنتر و یو پی اس و سرویس و نگهداری آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهند در صورت داشتن هر سوالی با ما تماس حاصل نمایید تا از مشاوره ای کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights