مزایای استفاده از APC UPS شامل چه مواردی است :

مزایای استفاده از APC UPS

مزایای استفاده از APC UPS چیست :

مزایای استفاده از APC UPS بسیار زیاد می باشد چرا که این یو پی اس ها از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند.عدم استفاده از یو پی اس سبب می گردد دستگاه شما در زمان قطعی برق دچار آسیب گردد و منجر به خطرات می شود.یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون وقفه می باشد.این منبع معمولا در کنار رایانه ها و یا سایر تجهیزات برقی قرار می گیرند.در صورت ایجاد اختلال در برق و یا تغییرات ولتاژی و نوسانات برقی یو پی اس وارد عمل می شود و شرایط لازم برای ادامه روند دستگاه را ایجاد می سازد. یو پی اس بین برق شهری و دستگاهی ک برق مصرف می نماید قرار می گیرد سبب نرمال سازی جریانات برق و جلوگیری از آسیب به دستگاه ها می گردد.

انواع UPS ها :

– مدل آنلاین
-مدل آفلاین
-مدل لاین اینتراکتیو

اجزای یک یو پی اس :

یو پی اس از چهار بخش تشکیل یافته است : 1- رکتیفایر (یکسو کننده شارژ).2-باتری .3-اینورتر (مبدل DCبهAC).سوئیچ (کلید غیر هادی)

توان دستگاه های یو پی اس :

یو پی اس دارای توان های مختلفی است. محاسبه و طراحی یو پی اس ها نسبت به میزان توان بار مصرفی آنها صورت می گیرد. توان این دستگاه ها با واحد ولت آمپر نمایش داده می شود.در بازار به صورت 2KVA-1KVA-600VA-20KVA و… موجود می باشد.

مزایای استفاده از APC UPS

زمان برق دهی :

متناسب با باتری های سیلد لید اسید که متصل به دستگاه های یو پی اس هستند زمان برق دهی متفاوت می باشد. واحد باتری ها آمپر ساعت است که نسبتی مستقیم با زمان برق دهی دارد.باتری ها به سه شکل در یو پی اس قرار می گیرند.

1- اکسترنال : به شکلی جداگانه درون کیس جدا در کنار یو پی اس است.
2-اینترنال : باتری ها در داخل یو پی اس قرار می گیرند.
3- در اکثر موارد باتری ها قادر به قرارگیری به صورت همزمان به شکل اینترنال و اکسترنال می باشند.

نگهداری و سرویس یو پی اس

موارد مهم استفاده از یو پی اس :

معمولا در کنار هر وسیله ای که نیاز به برق بدون وقفه دارد بایستی یک یو پی اس نصب گردد. در ادامه جاهای مختلفی که نیاز به حضور یو پی اس است بیان می گردد:

1-آسانسورها :

وسیله ای که جهت جابه جایی افراد در طبقات مختلف استفاده می گردد آسانسورها هستند. اینها به برق بدون وقفه نیاز دارند چرا که در صورت قطعی برق حتی برای چند دقیقه خطرات و استرس های زیادی را ایجاد می نماید.

2- تجهیزات پزشکی :

به دلیل نوسانات برق و جریان و ولتاژ برق بسیاری از تجهیزات پزشکی دچار آسیب و از کار افتادن می گردند. وجود یو پی اس سبب می گردد مانع از این آسیب گردند و برای هر بخش پزشکی لازم و ضروری است.

یو پی اس APC و MGE

3- کرکره برقی :

در روزهای تابستان که قطعی برق بیشتر می باشد و اکثر مغازه ها از کرکره برقی استفاده می کنند. وجود یو پی اس سبب می گردد که در زمان قطع شدن برق هم استفاده از کرکره برقی امکان پذیر باشد. با توجه به نوع کرکره بایستی یو پی اس مطابق آن خریداری گردد. موارد استفاده دیگری از یو پی اس وجود دارد که در مقاله های بعدی به آن می پردازیم.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و خرید و تعمیر و نگهداری آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights