مرکز داده eBay

مرکز داده eBay

مرکز داده eBay

مرکز داده  eBay یک مرکز داده پیشرو به شمار می آید. که برای فروشگاه آنلاین خود (پروژه مرکوری) را ساخته است. این تاسیسات که ظاهر ویژه و جذابی دارد، از نظر فنی بسیار چشم گیر است.

از جمله ویژگی های این مرکز داده و ظاهر جذاب آن می توانید از ماژولار. پر ظرفیت، بهره ور، با زیر ساخت چند کلاسه، سرمایش با آب در کنار سرمایش با هوا، دارای سقف کاذب و کف کاذب (هر دو). نام ببریم.

هم چنین طراحی این مرکز داده کاملا آینده نگرانه و توسعه پذیر است. زیر ساخت آن با دقت تغییر پذیر ساخته شده است. همین طور برای این که در مصرف برق صرفه جویی شود. و آن را به صورت بهینه مصرف کنند، بار مصرفی را کم و زیاد می نمایند.

مرکز داده به کجا می گویند؟

مرکز داده یا همان دیتا سنتر، به مجموع های از سرویس گر ها، زیر ساخت های ارتباطی و امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می شود.

این مراکز در جهت ارائه، نگهداری و پشتیبانی. از سرویس های تحت شبکه به کار گرفته می شوند. این سرویس های تحت شبکه شامل اینترنت، اینترانت و اکسترانت می باشد.

سازمان های، شرکت ها و افراد می توانند با استفاده از سرویس های ارائه شده از طرف مرکز داده وبگاه ها. اطلاعات و سرویس های مبتنی بر شبکه خود را بر روی اینترنت راه اندازی نمایند.

مرکز داده با توجه به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است.می تواند یک مرکز پردازشی، مرکز ذخیره، مرکز جمع آوری داده. و یا در تمامی موارد گفته شده، فعالیت داشته باشد.

آشنایی بیش تر با مرکز داده‌ eBay

فروشگاه بزرگ و آنلاین eBay در سال 2011 میلادی. مرکز داده پروژه مرکوری خود را با جلوه ظاهری فیلم عملی تخیلی میراث، در شهر آریزونا در مرکز ایالت فینیکس بنا نمود.

بر روی در های مرکز داده نام برده شده، طرح مدار های کامپیوتری نقش بسته است. هم چنین دیوار ها با نور پردازی موضعی تزیین شده اند.

پنل هایی به رنگ آبی یخی در انتهای هر ردیف از سرور ها با فونت خاص فیلم میراث، شماره گذاری شده اند.

شرکت eBay در افتتاحیه با شکور پروژه مرکوری، ویدئویی ده دقیقه ای پخش نمود که در آن کارمندان با لباس های شبیه ترون، دیسک های داده درخشان. و شمشیر های لیزری نورانی به دست، همانند فیلم، آماده نبرد برای جلوگیری از حمله محروم سازی از سرویس بودند.

شرکت eBay، علاوه بر این که سبک خطوط نئونی فیلم میراث را استفاده نموده است، شعار تبلیغاتی خود را که مربوط به این فیلم می باشد. را نیز مانند آن اجرا کرده است. شعار این فیلم (بازی عوض شده) می باشد.

به طور مثال به جای این که از طراحی کارشناسان خود استفاده نماید، یا از فروشندگان پروژه های قبلی خود استفاده کند، مناقصه ای عمومی برای پروژه برگزار نمود و از شرکت ها دعوت کرد تا طرح های خود را برای ساختن این مرکز داده ارائه و پیشنهاد دهند.

توضیحاتی بیشتر در مورد مرکز داده eBay

همین طور این شرکت روش مشابهی درباره تولید کنندگان کانتینر و سخت افزار در پیش گرفت و بدین ترتیب کارخ ود را با چنین شیوه هایی بهینه تر کرد.

از جمله شیوه های بهینه تر کردن آن ها می توان از استاندارد سازی پیکربندی سخت افزار ها، الویت بندی برنامه های کاربردی، تعریف کردن فرایند هایی برای استقرار رک ها و کانتینر های پر شده از رک برای این که امکان نصب سرور جدید بنا به تقاضا فراهم شود، نام برد.

در زیر ساخت فیزیکی مرکز داده و دیتا سنتر نام برده شده، مسائل و مواردی بسیار جدیدی وجود دارد. از جمله این موارد و مسائل جدید می توان به سرمایش با آب گرم، استفاده از رک و کانتینر هر دو، سرمایش با دور روش مبتنی بر هوا و مبتنی بر آب، همین طور کف کاذبی چنان عمیق که موتور سیکلت های نورانی ترون زیر آن می توانند با یکدیگر مسابقه بدهند، اشاره کرد.

مشخصات تاسیسات

نام سازمان: eBay

مکان: آمریکا، ایالت آریزونا، شهر فینیکس

شروع به کار: ماه اکتبر سال 2011 میلادی

ویژگی های چشم گیر: یک سالن سرور در داخل ساختمان و یک مرکز داده و دیتا سنتر کانتینری بر روی بام، استفاده از هر دو نوع سیستم سرمایش با هوا و سرمایش با مایع، استفاده از سرمایش طبیعی، امکان تنظیم سرعت پردازش.

مدت زمان طراحی و ساخت این تاسیسات: 22 ماه

مساحت: 3900 متر مربع شامل 1300 متر مربع برای نگهداری سرور ها در درون ساختمان و فضای قرار گیری کانتینر ها بر روی بام

برق: مقدار اولیه 4 مگا وات برا فاوا، قابلیت افزایش تا 6 مگا وات برای سالن سرور داخلی و 6 مگا وات برای کانتینر ها

رتبه بندی: کلاس دو

تعداد رک ها: 256 رک در سالن سرور اصلی، 10 تا 12 کانتینر روی بام، تعداد رک های درون هر کانتینر بسته به پیکربندی با عمق 1.8 متر

بار سازه ای: 3662 کیلوگرم در هر متر مربع

سیستم اطفای حریق: سیستم دو مرحله ای پیش عملگر، سیستم تشخیص سریع دود

۱ دیدگاه برای “مرکز داده eBay

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights