مرکز داده digital realty

مرکز داده digital realty

مرکز داده digital realty

مرکز داده digital realty، جزو مراکز داده ای به شمار می آید که مصرف برق ساختمان های آن از فرودگاه بین المللی O’Hare بیش تر است. لازم به ذکر است که این مرکز داده به مرکز فناوری Lakeside نیز شناخته می شود.

این بنای بزرگ و محکم را اولین بار کارآفرینی بیش از صد سال پیش برای چاپخانه ساخته است. پس از مدتی به عنوان محلی متروک به شمار می آمد تا این که Digital Realty Trust مالکیت آن را به دست آرد و با حفظ ویژگی های قدیمی، آن را بازسازی نمود. حال امروزه به عنوان یکی از مراکز داده پیشرو شناخته می شود.

مرکز فناوری Lakeside با 105 هزار متر مربع، امروز به عنوان بزرگ ترین هتل های خدمت شبکه (Carrier hotels or Colocation centre) در جهان می باشد. چرا که روزانه بیش از 2000 بار در این محل رفت و آمد می شود.

جالب است بدانید که برق و سرمایش این تاسیسات بزرگ، با خلاقیت از امکانات موجود و بهینه سازی آن ها مورد تامین قرار گرفته است. تعداد رک های این مرکز داده و دیتا سنتر، در هر سالن سرور متفاوت می باشد و تا کنون اطلاعات دقیقی در مورد آن به دست نیامده است.

آروند آویژه در ادامه بیش تر به توضیح مرکز داده digital realty خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

مرکز داده به کجا گفته می شود؟

مرکز داده یا همان دیتا سنتر، به مجموعه ای از سرویس گر ها و زیر ساخت های ارتباطی / امنیتی گفته می شود که در جهت ارائه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.

مراکز داده بر اساس عملکرد در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. از جمله:

  • شبکه های سازمانی، تجاری یا دانشگاهی
  • شبکه های خصوصی
  • فراهم کننده های سرویس
  • مراکز داده اینترنتی
  • مراکز داده فرا سازمانی
  • مراکز داده محلی

هر کدام از مواد نام برده شده در جهت ارائه خدمات، وظایف مشخصی را ایفا می کنند تا کاربران بتوانند بهترین و به صرفه ترین خدمات را دریافت نمایند.

آشنایی بیش تر با مرکز داده digital realty

طراحی کارخانه چاپ و مرکزی RR Donnelley در شیکاگو، در سال 1912 یا دیدی آینده نگرانه آغاز گردید. امروز بیش از صد سال از آن تاریخ می گذرد. و هم چنان شاهد این هستیم که رویای سازنده این ساختمان بزرگ و محکم، سبرآورده شده است. به گونه ای که حتی تصورش را هم نمی کرده است.

امروزه مجموعه این هشت ساختمان خیال انگیز را به نام مرکز فناوری Lakeside می شناسند که گروهی از مراکز داده و دیتا سنتر را در خود جای داده است.

این مکان یکی از بزرگ ترین هتل های خدمات شبکه در جهان به شمار می آید که دارای بیش ترین ظرفیت برق در منطقه است. لازم است بدانید که حتی از فرودگاه بین المللی O’Hare در شیکاگو نیز مصرف برق بیش تری دارد.

با این که تغییر کاربری داده شده است، اما باز هم خیلی از ویژگی های اصلی ساختمان از جمله معماری متمایز سبک گوتیک، در آن مشاهده می شود.

در طبقات محکم و مقاوم این ساختمان، سال ها قبل چاپخانه ای بوده است که موارد مختلفی از کتاب های گالینگور گرفته تا دفترچه راهنمای تلفن و کاتالوگ چاپ می شده است. امروزه در آن قفسه های ذخیره سازی و ژنراتور های آماده به کار را جای داده اند.

سایر مشخصات و ویژگی های مرکز داده digital realty

شفت عمودی ساختمان نام برده شده که قبلا در جهت جا به جای رول های بزرگ کاغذ در بین طبقات مورد استفاده قرار می گرفته است، هم اکنون برای عبور دادن کابل های برق و کابل کشی ساخت یافته و هم چنین سرمایش مورد استفاده قرار می گیرد.

در فضای مدرن این ساختمان، حتی تهویه مطبوع و نور طبیعی و خدماتی به این شکل و صورت، در جهت آسایش کارکنان تعبیه و فراهم شده است.

سیستم اطفای حریق استفاده شده در ساخت این مرکز داده جزو سیستم های دو مرحله ای پیش عملگر است. همین طور دارای حسگر های حریق است که هم بر روی سقف و هم در کف کاذب تعبیه شده اند.

مشخصات تاسیسات

نام سازمان: Digital Realty Trust

محل استقرار: آمریکا، ایلنوی (Illinois)، شیکاگو

شروع به کار: بنای اولیه ساختمان از سال 1912 تا  1914 میلادی، تغییر کاربری در جهت شرکت ارتباطات از راه دور در بین سال های 1998 تا 2000 میلادی، مالکیت Digital Realty Trust از سال 2005 میلادی

ویژگی های حائز اهمیت و چشم گیر: استقرار در ساختمانی قدیمی از نماد های شهری منطقه، ظرفیت برق بیش از فرودگاه بین المللی O’Hare شیکاگو، از بزرگ ترین هتل های خدمات شبکه، دارای مخزن آب شور با ظرفیت 8.5 میلیون گالن (32.2 میلیون لیتر) در جهت استفاده در سیستم ذخیره ساز سرمایی، دارای یک سالن سرور 1.860 متر مربعی، مفتخر به کسب اولین گواهینامه LEED زرین در ایالات متحده آمریکا

مساحت: 105295.5 متر مربع

برق: 102 مگاوات

کلاس: هر سالن سرور متفاوت

تعداد رک ها: هر سالن سرور متفاوت

زیر ساخت: 1220.6 کیلو گرم بر متر مربع

سیستم اطفای حریق: سیستم دو مرحله ای پیش عملگر.دارای حسگر های حریق، هم روی سقف و هم در کف کاذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights