مدل های مختلف ups شامل چه مواردی می باشد:

مدل های مختلف ups شامل چند نوع است :

مدل های مختلف ups توانایی متفاوتی در تامین برق مورد نیاز جهت تجهیزات دارند.براساس توان دستگاه و توان باتری ها و میزان ذخیره شارژ در باتری این توان متفاوت است. مدل های یو پی اس در ذیل آورده شده است :

دستگاه یو پی اس آفلاین :

جهت رایانه های شخصی عموما از یو پی اس آماده به کار یا آفلاین استفاده می گردد که امروزه این نوع ups منسوخ شده است.این ها به شکل نوعی واسط الکتریکی عمل می نمایند. و یا دستگاه مصرف کننده را به منبع تغذیه ac یا همان برق شهری به طور مستقیم وصل می نماید.

مدل های مختلف ups

هنگامی که ولتاژ برق متناوب به کمترین حد رسید و یا قطع گردید مسیر اینورتر جای آن را می گیرد.بوسیله سوئیچینگ انرژی که در جریان دی سی ذخیره گردیده است به اینورتر انتقال پیدا می کند و بعد از اینکه به جریان AC تبدیل گردید به دستگاه مصرفی می رسد.اینورتر زمانی آغاز به کار می نماید که منبع اصلی به مشکل برخورد کرده باشد.بعد از اینکه شرایط عادی در سوئیچینگ ایجاد شد. اینورتر از مسیر خارج می گردد.

به این دلیل به این نوع دستگاه یو پی اس ، ups آماده به کار یا آفلاین گفته می شود.بین چهار تا ده میلی ثانیه وقفه در تغییر حالت از وضعیت منبع انرژی اصلی به شکل حالت استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری ایجاد میگردد.برای تجهیزاتی که زیاد حساسیت بالایی ندارند مانند رایانه های شخصی از یو پی اس آفلاین استفاده می شود.

مدل های مختلف ups

مزایای یو پی اس آفلاین :

-هزینه اندک
کوچک بودن اندازه آن
-عملکرد بی صدا در زمان انجام کار
-بالایی راندمان

معایب upsآفلاین :

-چندثانیه وقفه
-توسط ولتاژ فیلتر نشده دستگاه الکترونیکی تغذیه می گردد.

روش نصب یو پی اس APC

ups لاین اینتراکتیو :

در این مدل از یو پی اس ها فیلتر های افزایش و یا کاهش ولتاژ خروجی بهتر عملکرد دارند. و عملکردی شبیه به یو پی اس آفلاین دارند. با فعال شدن اینورتر در زمانی که ورودی از اندازه ای که مشخص شده است نوسان کند و یا دچار قطعی گردد انرژی مورد نیاز دستگاه مصرف کننده از طریق باتری تامین می گردد.با وصل شدن برق اینورتر خاموش می شود.مدت زمان وقفه ای که در این نوع از یو پی اس ها می باشد بسیار کمتر و کوتاهتر از نوع آفلاین است.

مدل های مختلف ups

مزایای یو پی اس لاین اینتراکتیو :

-داشتن هزینه کمتر نسبت به یو پی اس آنلاین
– عملکرد محافظتی بهتر نسبت به یو پی اس آفلاین
-بی صدا کارکردن در زمان آماده به کار

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و خرید لوازم یدکی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights