مدت زمان برق دهی در یو پی اس به چه معنایی است :

برق شهری ac

مدت زمان برق دهی در یو پی اس :

مدت زمان برق دهی در یو پی اس بسیار مهم می باشد.زمان انرژی دهی و پشتیبان یو پی اس محدود است. و این سیستم نیاز به سیستم ژنراتوری دارند. هرگاه در سیستمی که فاقد ژنراتور می باشد برق شهر دچار قطعی گردد تنها منبع برقی که انرژی الکتریکی را ایجاد می نماید. باتری یو پی اس است.با توجه به ظرفیت سرویس دهی باتری و میزان مصرف بار ups مدت زمانی که بار می تواند برق را دریافت نماید متفاوت است.

مدت زمان برق دهی در یو پی اس

در زمان outonomy با قطع کردن یو پی اس برق لازم جهت تجهیزات تامین می شود. اگر برنامه خاموش شدن سیستم موجود و قابل اجرا باشد به بار سیگنالی می فرستد. و عملیات خاموش شدن سیستم به شکل منظم صورت می گیرد. اما تنها حفظ اطلاعات برنامه ها مورد نظر نمی باشد.اگر سیستم مورد نظر دارای یک ژنراتور با قابلیت تشخیص اتوماتیک قطع برق باشد. در صورت قطع شدن یو پی اس در طی مدت زمان لازم جهت روشن شدن و کار کردن ژنراتور بار را تغذیه می نماید یو پی اس از ژنراتور به عنوان یک جایگزین جهت برق شهری انتخاب می نماید. و باتری ها را شارژ می کند و جهت روشن ماندن دستگاه استفاده می نماید.

مدت زمان برق دهی در یو پی اس

برای آنکه ups از ژنراتور به عنوان برق ورودی استفاده نماید بایستی فرکانس و ولتاژ ژنراتور در حد قابل قبولی باشد. وگرنه ممکن است ژنراتور گاهی مواقع با روشن بودن سبب گردد یو پی اس از باتری استفاده کند. و ژنراتور بدون استفاده بماند.

مدت زمان برق دهی در یو پی اس

نحوه عملکرد یو پی اس :

یو پی اس دارای عملکردی ساده و مدار می باشد. یک یو پی اس دارای سه بخش یکسوکننده، باتری ذخیره انرژی و کلیدهای رله و مدار یا همان برد تنظیم جریان و اینورتر می باشد. یو پی اس به عنوان مخزن ذخیره انرژی برق است.برق شهر دارای نوسانات ولتاژی می باشد . در برخی از ساعات میزان ولتاژ 20 تا 30 ولت زیاد می شود. و برعکس که در مواقع پیک مصرف جریان زیادی از شبکه عبور پیدا می نماید. و در شبکه جریان و ولتاژ مدام نوسان می یابد. برای مصرف کننده این نوسانات مطلوب نمی باشد.

توسط یک مدار یکسو کننده جریان برق بی کیفیت به جریانی مستقیم dc توسط یو پی اس تبدیل می گردد. این یکسو کننده خود بایستی نسبت به نوسانات برق ورودی مصون باشد و حرارت زیاد تولید ننماید. در مرحله بعدی جریان در باتری سربی ذخیره می گردد. بر اساس کیفیت مواد و طراحی باتری و تعداد باتری یو پی اس 2 تا 8 ساعت جریان در خود ذخیره می کند که معمولا ده درصد انتهایی آن قابل استفاده نیست و با نوسان ولتاژ همراه می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و تعمیرات و نگهداری آن خذمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights