ماژول یو پی اس چیست و شامل چه انواعی می باشد :

ماژول یو پی اس

ماژول یو پی اس چیست :

ماژول یو پی اس شامل انواعی می باشد. که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.برق از جمله نیازهای اساسی و ضروری می باشد.در زمان قطعی برق آسیب های بسیاری به صنایع و تجهیزات وارد می گردد.در این زمان باتری جایگزین خوبی برای تامین کردن برق دستگاه می باشد.با توجه به ظرفیت مشخصی که باتری ها دارند تا زمانی مشخص برق مورد نیاز را تامین می نماید.از مدارهای ups و انواع ماژول های ups جهت سوئیچ کردن از برق شهری به باتری استفاده می کنند.

ماژول یو پی اس

انواع ماژول های یو پی اس :

با توجه به ولتاژ ورودی به دسته های متفاوتی تقسیم میگردند.همینطور برخی از آنها دارای ورودی و خروجی از نوع ac و یا dc می باشند.

1-مدل 5 ، 9 ، 12 ولت:

اینها برد کنترلی ورودی و خروجی هستند.در اندازه کوچک تولید می گردند و جریان خروجی بالایی را دارا هستند.این مدل دارای ویژگی هایی مانند شارژ و دشارژ کردن همزمان و حفاظت در برابر اتصالات کوتاه می باشد.در این مدل ولتاژ خروجی و ورودی یکسان می باشد. در زمان قطع شدن برق به ولتاژ باتری تغییر می یابد. این مدل از majol ها دارای ولتاژ کاری dc می باشند.در مقدار ولتاژ کاری دارای اختلاف هستند.

جهت استفاده کردن از اینها بایستی ابتدا به جریان مناسب اتصال یابند.بعد از آن بوسیله آمپرسنج جریان ورودی و خروجی راچک می نمایند و باتری را به محل مناسب وصل می کنند.میزان جریان خروجی از اینها تا 1 آمپر می باشد.و این امکان جریان ثابت 1 آمپری وجود ندارد.

ماژول یو پی اس

2- مدل محافظ برق yx-x804:

برای استفاده از این مدل ها بایستی سوکت های مربوط به باتری و برق اصلی را به ورودی ماژول ها متصل نماییم و ورودی مصرف کننده را به خروجی وصل کنید.در این زمان ماژول آماده به فعالیت می باشد.در زمان قطع شدن برق بلافاصله مصرف برق را به باتری سوئیچ می نماید. این ماژول ها در ورودی ولتاژ 24 تا 48 دی سی را می پذیرند و تا ده آمپر جریان را به شکل خروجی می دهند.

ماژول یو پی اس

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری ups ها و تهیه لوازم یدکی آنها و تعمیرات مربوط به آن خدمات جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights