عملکرد تابلو برق به چه شکلی است و چه مزایایی دارد:

تابلو برق و انواع

عملکرد تابلو برق :

عملکرد تابلو برق و بررسی انواع تابلو برق ها و شناخت آنها امری بسیار مهم است. که نصب آنها بایستی توسط افراد متخصص صورت پذیرد.محفظه ای را که تجهیزات الکتریکی به شکلی منظم و ترتیب داده شده در آن قرار می گیرند را تابلو برق می نامند. این تابلو برق ها شامل تجهیزاتی مانند شینه و تجهیزات حاظتی و کلید های قطع و وصل و سیستم اینترلاک میباشند. در تاسیسات تجاری و صنعتی از تابلو برق جهت توزیع ایمن برق استفاده می گردد. وظیفه تابلو برق استفاده کردن از منبع تغذیه تک یا سه فاز می باشد که از منبع تغذیه به مدارهای کوچک صورت می پذیرد. که به آن سوئیچ برد نیز می گویند.

وظایف تابلو برق ها :

ایجاد امنیت برای دستگاه مصرف کننده و کاربران و همینطور توزیع کردن ایمن برق و الکتریسته می باشد. جهت انتخاب صحیح و و مناسب جریان ورودی و جریان مورد انتظار خروجی می باشد. معمولا در انواع تابلو برق های صنعتی و خانگی حداکثر ولتاژ 600 و حداکثر باس 6000 آمپر می باشد. و تطبیق با استاندارد UL891 دارد.

تابلو برق و کاربرد آن

مزایای تابلو برق ها :

– ضعیف کردن فشار برق و اضافه بارهای ورودی برای کاهش مصرف انرژی در موتورهای الکتریکی
– افزایش ایمنی برای افراد و جلوگیری از خطرات احتمالی
– برای بوست کرد ماشین آلات ها جریان برق ورودی را افزایش می دهند
– در صورت ایجاد صاعقه در ساختمان به شکلی اتوماتیک برق قطع می گردد
– کاهش یافتن مصرف برق در بلند مدت
– جلوگیری از نشتی جریان و مصارف بی مورد
– جهت حفاظت از لوازم الکتریکی ایجاد محافظی امن
– کنترل نمودن عملکرد پمپ ها
– در نوسانات بسیار شدید قطعی برق را باعث می گردد.
– در بخش های برونی و درونی منطقه مورد نظر سبب نصب پنل برد می گردد.

تابلوهای برق

چه چیزی سبب تمایز تابلو برق صنعتی از پنل برد معمولی می گردد:

تابلو برق صنعتی محفظه اش از فلزات گالوانیزه مانند استیل ضد زنگ و یا پلاستیک سخت و فولاد و آلومینیوم ساخته شده است. متناسب با فعالیت های صنعتی تابلوهای صنعتی ساخته می گردد. تابلو برق های صنعتی به شکلی بهینه شده از اختلالات الکترومغناطیسی جلوگیری می نمایند. در تابلو صنعتی جهت امنیت الکتروموتورها حتما بایستی یک کلید حرارتی وجود داشته باشد در حالیکه در بعضی از تابلوهای ساده خانگی امکان عدم وجود آن صورت پذیر است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه تابلو برق های صنعتی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights