روش کار یو پی اس APC به چه شکلی است :

apc ups و یو پی اس صنعتی

روش کار یو پی اس APC :

روش کار یو پی اس APC بسیار مهم است و نحوه عملکرد آن بایستی مورد توجه قرار گیرد تا به درستی صورت پذیرد.وظایفی که یک یو پی اس بر عهده دارد شامل موارد ذیل می باشد :

  • -به دست آوردن ولتاژی متناسب جهت انجام فعالیت ها بدون ایجاد تداخل.
  • – برق لازمه جهت تجهیزات مصرفی به شکلی پیوسته و با فرآیند کیفی متناسب تامین می گردد.

در صورتی که تامین برق منطقه ای دارای مشکلی گردد موارد و وظایف یو پی اس آغاز می گردد.UPS به عنوان منبع تغذیه برق اضطراری به حساب می آید که به عبارتی به عنوان پشتیبان باتری است.در هنگام قطع برق شهر و کاهش ولتاژ یو پی اس وظیفه پشتیبانی کردن و تامین برق لازمه را برعهده دارد.

روش کار یو پی اس APC

تمامی یو پی اس ها دارای حالت انرژی ذخیره شده و حالتی به شکل عادی و همیشگی هستند.وجود شکل عادی با راندمان بالا تنها در چند نوع یو پی اس ها وجود دارد.حالت دیگری به نام بای پس جهت یو پی اس ها نیز وجود دارد.عملکرد خروجی در حالت انرژی ذخیره شده علاوه بر شکل موج نیز در تمامی UPS ها همانند یکدیگر می باشد.

روش کار یو پی اس APC

حالت های UPS ها :

-حالت عادی :

از طریق منبع برق AC بار الکتریکی توسط یو پی اس دریافت می شود. در حالی که باتری به یو پی اس اتصال دارد. و در حال شارژ است.

-حالت عادی با راندمان بالا :

بار توسط یو پی اس به شکلی مستقیم از دستگاه تغذیه می گردد.اتصال به باتری توسط منبع برق ورودی جهت افزایش راندمان نیز صورت می پذیرد.و به شکل ذخیره انرژی و شارژ قرار می گیرد.

دلیل خرابی MGE UPS

– حالت ذخیره انرژی :

مدل باتری نام دیگر این مورد است.در این مورد بار الکتریکی مورد نیاز یو پی اس بوسیله منبع برق دی سی دریافت می گردد. برق باتری در این شرایط به صورت AC می باشد. که با توجه به منبع تغذیه ورودی چنین است.و به شکل حالت خارج از محدوده فرکانس و قطعی می باشد.

-حالت بای پس :

جهت تعمیر و یا تعویض باتری سیستم موقتا از مدار خارج می شود که به آن بای پس حالت می گویند. جهت فعالیت های غیر متمرکز چگالی توان بالا عاملی مهم برای کم کردن حالت بای پس به حساب می آید.

ماژول های ups

مسیر برق به بار از طریق کلید بای پس استاتیک در شکل بای پس عادی مورد تنظیم قرار می گیرد. و جهت شارژ باتری بخش یکسوکننده مبدل هیبریدی فعالیت دارد.برای فعالیت اینورتر این عملکرد صورت می گیرد. و تنش های حرارتی در UPS کم می گردد و عمر مفید آن زیاد می شود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس MGE و APC و تعمیرات آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights