حفاظت ups از کامپیوترها و تجهیزات چگونه صورت می گیرد:

یو پی اس apc و راه اندازی

حفاظت ups از تجهیزات الکتریکی :

حفاظت ups از وسایل برقی امری بسیار مهم و اساسی می باشد. به خصوص تجهیزاتی که نیاز به برق بدون وقفه دارند. در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.این موضوع برای شما نیز به احتمال زیاد رخ داده است. که در حال استفاده از کامپیوتر بوده ایید و اطلاعات و داده ای را باز کرده و در حال ویرایش و یا آماده سازی مطلبی هستید و به دلیل قطعی یکباره برق شما داده هایتان را از دست می دهید.

حفاظت ups از

حال ممکن است که این موضوع در مورد داده های بسیار مهم و اساسی در مراکز بسیار مهم صورت پذیرد. استفاده از یو پی اس سبب تامین برق بدون وقفه می گردد. و از ایجاد قطعی و یا نوسانات برق و ایجاد فرکانس های نامطلوب جلوگیری می نماید. در صورت عدم استفاده از یو پی اس هارد درایو که بخش بسار مهمی است نیز ممکن است به طور جدی آسیب ببیند.

حفاظت ups از

قطعی برق چگونه باعث آسیب به کامپیوتر می گردد :

تمامی سخت افزارها و نرم افزارها در زمانی که کامپیوتر خاموش می گردد نیز خاموش می شوند.و سیستم عامل به تمامی نرم افزارهایی که باز هستند پیامی در مورد پایان نمودن عملیات و ثبت کردن اطلاعات می فرستد.پیام های دیگری به بقیه اجزا فرستاده می شود تا کم کم خاموش شوند. اما هنگامی که برق به یکباره قطع می گردد. فرآیند خاموش شدن به طور اصولی و کاملا درست صورت نمیگیرد.

تعمیرات یو پی اس

و احتمال آسیب به داده ها و فایل ها وجود دارد.امکان آسیب دیدگی در زمانی که سیستم عامل در حال شروع به کار است و یا نصب برنامه ای صورت می گیرد. و در زمانی که پردازنده ها در حال فعالیت هستند و توان بیشتری مصرف می شود. بسیار بیشتر می باشد. فایل های مهم و حساس که در زمان قطع برق سبب از بین رفتن آنها می گردد بهتر است در هارد اکسترنال ذخیره شود.نوع فایل مهم دیگری که فایل های سیستمی نیز است.در صورت آسیب سبب خرابی سیستم عامل می شوند. کاهش عمر هارد دیسک در صورت قطع مکرر برق ایجاد می گردد.

حفاظت ups از

استفاده از ups جهت جلوگیری از خاموشی ناگهانی :

یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه جهت تامین نمودن توان مورد نیاز بار مصرفی با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری ها بین دستگاه مصرف کننده و برق شهر قرار می گیرد.کاهش نوسانات برقی و ایجاد ولتاژ ثابت و یکنواخت نیز از وظایف آن می باشد. جلوگیری از شوک الکتریکی و آسیب به تجهیزات از جمله عملکردهای دیگر آن است. یو پی اس سبب تامین انرژی مورد نیاز در زمان قطعی برق می گردد. و از قطع شدن یکباره برق و آسیب به تجهیزات جلوگیری می نماید.

روش نصب یو پی اس APC

شرکت آروند آویژه پارسیان در مورد سرویس و نگهداری از یو پی اس ها. و تعمیر آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights