توپولوژی در یو پی اس توان بالا به چه صورت است :

توپولوژی در یو پی اس توان بالا

توپولوژی در یو پی اس توان بالا چگونه است :

توپولوژی در یو پی اس توان بالا که نحوه اتصال ups را بیان می کند. به شکل ذیل می باشد که در ادامه درباره آن سخن خواهیم گفت.به نحوه اتصال داخلی اجزای قدرت یو پی اس توپولوژی آن گفته می شود.از این سیستم به شکل ابزاری جهت کاهش تلفات جهت یک برنامه خاص یا دامنه استفاده می گردد.

توپولوژی در یو پی اس توان بالا

در سیستم های بزرگ ups معمولا از دو توپولوژی اصلی که در زیر امده است استفاده می گردد :

1- DOUBLE CONVERSION ON-LINE
2- DELTA CONVERSION ON-LINE

در یو پی اس آنلاین دلتا در حالت بدون بار کارایی با کم شدن تلفات و همین طور با کم شدن تلفات قانون مربع مطرح می گردد.از  ترانسفورماتورهای ورودی در UPSهای تبدیل دلتا آنلاین استفاده می گردد. ولتاژ خروجی در این مدل بدون نیاز به تبدیل کردن تمامی برق ورودی به DC و تبدیل دوباره آن به AC تنظیم و کنترل می شود. در حالیکه در مدل DOUBLE CONVERSION ONLINE این مسیر صورت می گیرد.

توپولوژی در یو پی اس توان بالا

جهت درک بهتر توپولوژی تبدیل دلتا می توان انرژی مورد نیاز جهت عبور از یک دره را در نظر گرفت. TOPOLOGY DELTA توسط یک پل فقط با حمل بار تفاوت ( دلتا) در میان نقطه شروع و عبور کردن از میانبر پل و به نقطه پایان رسیدن سبب صرفه جویی در انرژی می گردد.

در یو پی اس دو مبدل آنلاین برق را به ولتاژ دی سی تبدیل می کند و سپس مجدد به ولتاژ AC باز می گرداند. که این عمل به مانند عبور از پایین دره و بالا رفتن مجدد جهت رسیدن به طرف دیگر است.

جریان هارمونیک ورودی بالایی توسط یو پی اس های DOUBLE CONVERSION ON-LINE تولید می گردد. که سبب گرم شدن سیم کشی بالا و ترانسفورماتورها می شود.جهت کاهش این جریان به طرح های تبدیل مضاعف فیلترهای ورودی تبدیل می گردند .افزودن فیلترها سبب تداخل آنها با تنظیم ولتاژ ژنراتور موتور می گردد. در حالیکه در یو پی اس های دلتا این فیلترهای ورودی مورد نیاز نمی باشند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و تهیه لوازم یدکی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights