تقسیم بندی یو پی اس شامل چه انواعی می باشد و چه ویژگی هایی دارد :

تقسیم بندی یو پی اس

تقسیم بندی یو پی اس شامل چه انواعی می باشد :

تقسیم بندی یو پی اس شامل انواعی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم.ups یا منبع تغذیه دائمی دستگاهی کارآمد است که جهت تامین برق در هنگام قطعی برق و یا در زمان نوسانات برقی و تغییرات ولتاژی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه در تمامی صنایع کاربردهای بسیاری دارد.
ups دارای اسامی دیگری مانند دستگاه برق اضطراری و یا تامین کننده برق می باشد.در اکثر بانک ها و و سازمان های بزرگ از یو پی اس استفاده می گردد.

تقسیم بندی یو پی اس

انواع یو پی اس :

-یو پی اس آفلاین
-آفلاین ups
-ups لاین اینتراکتیو

امروزه اکثر شرکت ها و سازمان ها و بسیاری از خانه ها جهت حفاظت از تجهیزات برقی خود از یو پی اس استفاده می گردد.ups از جمله وسایل ضروری در محیط هایی است که نیاز به برق بدون توقف دارند. و بایستی در زمان تغییرات ولتاژی و فرکانسی از این دستگاه استفاده نمایند.

بخش های یک UPS شامل یکسوکننده ها، باتری قابل شارژ و ترانس کاهنده ورودی و مدار یا برد کنترلی و نویز گیر ، کلید های رله و اینورتر و کلیدهای ایمنی فیوز و فن های خنک کننده و پورت های خروجی و نمایشگری جهت نشان دادن برق باتری و میزان شارژ باقی مانده و وضعیت تخلیه و شارژ باتری می باشد.مدارهای UPS های امروزی اصولا به شکل آنلاین می باشد تا بیشترین میزان حفاظت را داشته باشد.

تقسیم بندی یو پی اس

قیمت UPS ها جهت مصارف به شکل عادی :

UPS های 500 تا 2000 ولت آمپر بیشترین استفاده را جهت مصارف معمولی را دارند. قیمت اینها متفاوت است که بین سه تا پنج سال دوام دارد.و تا حدود دو ساعت قادر به تامین برق لوازم می باشند.

یو پی اس APC و ویژگی های آن

تعریف کلی UPS به بیانی ساده :

از جمله پر کاربردترین وسایلی که استفاده از آن ضروری است UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه است. وسیله ای که جهت ذخیره انرژی برق در زمان قطعی برق مورد استفاده می باشد دستگاه UPS می باشد.برق شبکه برقی دارای برق و انرژی بی کیفیت است اما برق UPS دارای انرژی بسیار با کیفیت می باشد. دلیل این تفاوت وجود دو قطعه یکسو کننده و اینورتر در ورودی و خروجی UPS می باشد.که سبب نویز گیری در دو مرحله می گردد.و همین طور برق خروجی از UPS به باتری وابسته می باشد.که سبب ایجاد جریانی یکنواخت تر می گردد.

تقسیم بندی یو پی اس

تمامی این ویژگی ها سبب محبوبیت UPS می گردد.انواع مختلف یو پی اس دارای تفاوت هایی در میزان قدرت و باتری و مدارهای خود می باشند.به دلیل میزان حفاظت بالایی که یوپی اس آنلاین دارا می باشد اکثرا از این مدل استفاده می گردد.UPS ها دارای میزان ایمنی بسیار خوبی می باشند. به عبارتی دیگر میزان اتصال کوتاه و یا ایجاد شارژ ناگهانی برق در مدار و یا هر اتفاق خطرناک دیگری در یک UPS دارای استاندارد و دارای کیفیت بسیار پایین و نزدیک به صفر است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و تهیه لوازم یدکی و تعمیرات آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights