تابلو برق و کاربرد آن چیست و چه مصارفی دارد :

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

تابلو برق و کاربرد آن چیست :

تابلو برق و کاربرد آن بسیار اهمیت دارد. چرا که بایستی در جایی که استفاده می شود. و مورد نصب قرار می گیرد تمامی ویژگی های آن را در نظر داشت.محفظه ای فلزی که تجهیزات برقی ساختمان در آن قرار می گیرد تابلو برق گفته می شود.

تابلو برق و کاربرد آن

هدف ازاستفاده از تابلو برق ها به دلایل زیر می باشد :

– حفاظت از تجهیزات الکترونیکی
-کنترل کردن انرژی الکتریکی
-نگهداری و حفظ و تعمیر کردن تجهیزات الکترونیکی
– ایجاد ایمنی برای افراد و تجهیزات

زمانی احساس نیاز به تابلو برق ایجاد شد که تجهیزات الکترونیکی در مقابل عوامل محیطی و خطرهای ایجاد شده در تغییر جریان برق و افزایش ولتاژ و شوک الکترونیکی دچار خطرهای زیاد و جبران ناپذیری گردید. همین امر باعث گردید امروزه از تابلو برق در بیشتر مکان های صنعتی و الکترونیکی مورد استفاده قرارگیرد.

 

انواع تابلو برق :

  • تابلو برق ایستاده:

همانطور که از اسم این تابلو برق مشخص است حالتی ایستاده دارد و در مکان هایی مانند انواع موتورخانه های هوشمند و معمولی از آن استفاده می گردد. این نوع از تابلو ها در دو نوع تابلو برق ایستاده ثابت و تابلو برق ایستاده چند منظوره عرضه می شود.

تابلو برق و کاربرد آن

  • تابلو برق سلولی :

این نوع هم در حالت ایستاده می باشد و شکل ظاهری آن به دو صورت پیچ و مهره و یا جوش خورده می باشد.

  • تابلو تمام بسته دیواری اصلی :

در ورودی اصلی مجتمع ها جهت تامین برق برای تمام واحدها از این مدل استفاده می گردد.از روی کنتور تابلوی اصلی مامور اداره برق به جمع آوری اطلاعات می پردازد.

  • تابلوی تمام بسته دیواری نیمه اصلی :

برای توزیع برق هر بلوک ساختمان در یک مجتمع و یا قسمتی از آن از تابلو نیمه اصلی استفاده می گردد. این نوع تابلو از تابلوی برق اصلی مصرف می نماید.

کاربردهای تابلو برق :

هر پروژه برقی معمولا نیاز خاصی به جعبه های برقی دارد. استفاده از یک تابلو برق به جای استفاده از جعبه تقسیم های متعدد بسیار بهتر است. برخی ممکن است نیاز به جعبه های مربعی، هشت ضلعی و فلزی و یا پلاستیکی داشته باشند.تقسیم بندی تابلو برق ها با توجه به محیط بسته و یا روباز و همچنین استفاده برای تابلوی برق خانگی و یا صنعتی انتخاب می گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه تابلو برق و انواع آن خدمات بسیار جامعی را به شما عزیزان ارائه می دهد. در صورت داشتن هرسوالی در این زمینه می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights