برد یو پی اس دارای چه اهمیتی می باشد و چه مصارفی دارد :

برد یو پی اس

برد یو پی اس چیست :

برد یو پی اس از جمله مهمترین بخش های تشکیل دهنده یک ups است. نگهداری و نصب برد الکترونیکی و تعمیر آن از اهمیت بالایی برخوردار است.تمامی تجهیزات و وسایل برقی که به شکل روزانه از آنها استفاده می گردد. دارای برد الکترونیکی هستند.که کار اصلی را در این تجهیزات برعهده دارد.

 

برد یو پی اس

 

 

در صورت آسیب رسیدن به board سیستم به طور کلی آنها کارایی خود را از دست می دهند. مگر آنکه قابلیت تعمیر و درست شدن را داشته باشد. board به شکل یک سیستمی پشتیبانی دستگاه را برعهده دارد. روند تثبیت برق در صورت آسیب دیدن این بخش امکان پذیر نخواهد بود.

 

برد یو پی اس

تعمیرات برد الکترونیکی ups:

در برابر نوسانات برق UPS از دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی حفاظت می کند.از آنجایی که کار UPS ثابت نگه داشتن جریان برق است.در بعضی موارد قطعی و وصلی مجدد برق باعث آسیب رساندن به خود UPS می گردد.خرید این دستگاه بسیار پرهزینه و گران می باشد.به جز مواردی مانند سوختگی عموما افراد تمایلی به تعویض آنها ندارند.از این جهت می بایست به تعویض و تعمیر قطعات آسیب دیده آن پرداخت. تا عمر دستگاه افزایش پیدا کند.از جمله قطعاتی که ممکن است آسیب ببیند BOARD UPS می باشد. تعمیرات این قطعات بایستی توسط افراد متخصص و حرفه ای صورت پذیرد. تا از ایجاد خسارات بیشتر جلوگیری به عمل آید.

نکات مهم در تعمیرکردن BOARD UPS :

  • -در صورتی که شناختی دقیق از دستگاه داشته باشیم می توانیم به درستی مشکل و عیب آن را شناسایی نماییم.این اولین کاری است که بایستی توسط تعمیرکاران صورت پذیرد. پس افرادی که تجربه و تخصص درستی در این زمینه ندارند. قادر به انجام تعمیرات نمی باشند.
  • -ابتدا بایستی مدارهای الکترونیکی مورد توجه و بررسی قرار گیرد و سپس بایستی IC اپتوکوپلر مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • -حفاظت در برابر ولتاژ اضافه و جریان برق وظیفه اپتوکوپلر است. که برای تثبیت جریان برق اصلی ترین فعالیت را بر عهده دارد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری UPS و تهیه لوازم جانبی و تعمیرات آن ها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این باره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره ای مفید بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights