باتری نیکل کادمیوم چیست و چه کاربردهایی دارد :

باتری نیکل کادمیوم

باتری نیکل کادمیوم چگونه کار می کند :

باتری نیکل کادمیوم یکی از انواع باتریهای قابل شارژ است.که دارای یک الکترود در دوطرف خود می باشد.نقاط ورود و خروج الکتریسیته توسط این الکترود صورت می پذیرد.جهت ترمینال مثبت از ماده ای فعال به نام هیدروکسید نیکل و جهت ترمینال منفی از کادمیم فلزی استفاده می گردد.محلولی الکترولیت قلیایی مایع درون آنها وجود دارد.که جنس این محلول از هیدروکسید پتاسیم است.

باتری نیکل کادمیوم

مشخصات کامل این battery ها :

  • سرعت دشارژ کردن به سایز آنها بستگی دارد.
  • سلول های ولتاژ آنها دارای ولتاژی در حدود 1.2 ولت هستند.
  • افت ولتاژ کمی دارند.
  • سلولهای این battery ها با سرعت های متفاوتی قابل شارژ هستند.
  • سلول های آنها دارای مخزنی تحت فشار می باشند که قبل از اینکه اکسیژن و هیدروژن با آب ترکیب شوند آنها را در بر می گیرد.
  • عمر زیادی را دارا هستند .
  • در مقابل اثرات مکانیکی و الکتریکی استقامت بالایی دارند.

مزایای این باتری ها :

در گذشته نیکل کادمیوم ها جهت تاسیسات مخابراتی بسیار مناسب بوده اند.برای کاربردهای یو پی اس در محیط های با دمای بالا نیز مورد استفاده هستند.طول عمر اینها 20 سال می باشد.در مقایسه با نوع سیلد اسید بسیار عمر بیشتری دارند. در محدوده دمایی زیاد (از -20 تا +40 درجه سانتی گراد ) قابلیت فعالیت دارند.به تخلیه های عمیق عمرچرخه بالا و تحمل بسیار خوبی دارند.به دلیل مقاومت داخلی پایینی که دارند سبب چگالی توان بالا همراه با قابلیت شارژ را به همراه دارند که این موضوع از مزایای دیگر آنهاست.توانایی ذخیره سازی بالایی نیز دارند.

 

باتری نیکل کادمیوم

معایب باتری های نیکل کادمیوم :

نسبت به نوع battery سیلد اسید هزینه بالاتری دارند.فرآیند دفع و بازیافت به دلیل سمی بودن عناصر nicol و kadmiuom بسیار پر هزینه است.قابلیت نصب در هر جهتی در اینها وجود ندارد و جهت نصب آنها بایستی دسترسی به آنها مورد توجه قرار گیرد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس ها و تهیه لوازم جانبی آنها و تعمیرات آنها خدمات جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights