انواع تابلو برق از لحاظ ساختار به چند دسته تقسیم می شوند :

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار :

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار به چند دسته زیر تقسیم می گردند که شامل :

  • تابلو برق METAL ENCLOSED : یک محفظه فلزی در این نوع از تابلو برق ها وجود دارد. که تجهیزاتی مانند ترانس های جریان و ولتاژ و کلیدها و شینه ها و لوازم اندازه گیری درون آن قرار می گیرد.
  •  تابلو برق METAL CLAD:زیر مجموعه METAL ENCLOSED این نوع از تابلو برق ها می باشند. دارای محفظه های مختلف و به صورت جداگانه می باشند. قطعات این تابلو برق ها از هم جدا قرار می گیرد.این کار به این دلیل صورت می گیرد که در صورت ایجاد خطا و آسیب در یکی از محفظه ها بقیه قطعات دچار آسیب نگردند.

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

 

  • تابلو برق COMPARTMENT TYPE: این مدل از تابلو برق ها هم از زیر مجموعه متال انکلوزد هستند. ساختار این نوع با مدل قبلی متفاوت است. محفظه قطعات به یکدیگر متصل هستند. و از یکدیگر جدا ساخته نمی شوند.
  • تابلو برق کشویی : سرویس این تابلو برق ها بسیار راحت تر می باشد. از ایمنی بیشتری برخوردار است.از این تابلو برق ها جهت کنترل موتورها استفاده می گردد.

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

 

  • تابلو برق رک : این مدل از تابلو برق ها به صورت قفسه ای ساخته می شود. بر روی تابلو برق رک انواع محفظه های کنترل و مخابراتی و اندازه گیری و الکترونیکی قرار می گیرد.
  • تابلو برق SWING: این تابلو برق ها معمولا مشابه مدل رک می باشد. به این دلیل آن را از مدل رک می دانند.دارای درب شیشه ای می باشد که متحرک است و دلیل قیمت بالای آن است. در این تابلو برق ها پشت تمامی تجهیزات را می توان مشاهده کرد و دلیل راحتی استفاده از آنها این موضوع می باشد.

 

تابلو برق صنعتی چیست :

تابلو های برق صنعتی دارای محفظه ای هستند که معمولا فلزی می باشد. و درون آن تجهیزات و قطعات مربوط به کنترل برق نصب می گردد. با توجه به کاربرد تابلو برق تجهیزات و قطعات داخلی متفاوت است.محافظت از افراد در برابر برق گرفتگی از کاربردهای دیگر این تابلوهاست. این کاربرد علاوه بر حفاظت از تجهیزات درونی در برابر عوامل محیطی و تاثیرات آن است.

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

تجهیزات الکترونیکی مانند سوئیچ ها و نمایشگرها و دستگیره ها در ردیف های عایق بندی شده و به شکلی منظم درون تابلو برق قرار می گیرند. این شکل از چیدمان به این دلیل است تا کنترل و تامین و تعمیر توسط اپراتورها به شکلی آسان صورت پذیرد.برخی از تابلوبرق ها ویژگی هایی مانند تهویه مناسب در جهت کاهش دما و حفاظت از اختلالات فرکانس های رادیویی را دارا می باشند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه تابلو برق ها و تهیه لوازم یدکی مورد نیاز خدمات جامعی را ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights