اطفاء حریق در مراکز داده به چه شکلی انجام می پذیرد :

اطفاء حریق در مراکز داده

اطفاء حریق در مراکز داده :

اطفاء حریق در مراکز داده امری بسیار مهم می باشکه خطراتی که در مراکز داده اتفاق می افتد بایستی توسط صاحبان مراکز داده مورد بررسی و توجه قرار گیرد. از جمله وظایف صاحبان مراکز داده این است که اتاق ها و سالن های آی تی مراکز داده و تجهیزات را از هر خطری که سبب آسیب رساندن و یا عدم سرویس دهی مراکز داده ها می گردد ایمن نمایند. اجاد آتش سوزی در مراکز داده از جمله این خطرات می باشد.انتخاب سیستم مطمئن و خوب در مورد سیستم های اطفاء آتش امری مهم می باشد.سیستم مناسب اطفاء حریق در مراکز داده با توجه به ویژگی ها و مشخصه های مراکز داده انتخاب می گردد.

اطفاء حریق در مراکز داده

انواع سیستم های اطفاء حریق در مراکز داده :

بر اساس عامل اطفاء نوع سیستم ها را به دو دسته تقسیم می نمایند :
1- سیستم های دارای عامل اطفاء آبی
2- سیستم هایی که عامل اطفاء غیرآبی (گازی) دارا می باشند.
در هرکدام از این دسته ها هم سیستم های متفاوتی وجود دارد.

اطفاء حریق در مراکز داده

انجام اطفاء حریق به وسیله سیستم های اطفاء حریق گازی در یک مرکز داده :

از طریق محاصره آتش و جلوگیری از رسیدن اکسیژن به آتش و از بین بردن حرارت فعالیت سیستم های اطفاء حریق انجام می پذیرد. عدم باقی ماندن پسماند روی تجهیزات بعد از استفاده از سیستم اطفاء آتش از جمله مزیت های این سیستم می باشد. عدم خرابی ناشی از وجود آب در تجهیزات it از دیگر مزیت های این سیستم می باشد.سه نوع از این سیستم ها معمولا استفاده می گردد: سیستم های INERGEN، سیستم های FM-200، و سیستم های NOVEC1320.

انواع سیستم های اطفاء حریق از طریق سیستم اطفاء آبی :

معمول ترین روش ها در این دسته از سیستم های موجود استفاده از سیستم نازل های آب فشان است. در دو نوع خشک و مرطوب این نوع سیستم ها قرار می گیرند.

 

اطفاء حریق در مراکز داده

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و تعمیر و سرویس و نگهداری آن و مراکز داده و تابلو برق ها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights