اصول کار یو پی اس شامل چه مواردی می باشد :

یو پی اس apc و خروجی

اصول کار یو پی اس :

اصول کار یو پی اس فرآیندی ساده و مهم می باشد و به این شکل است که در حالت معمولی از ورودی ac بار تغذیه می نماید. توسط شارژر و همزمان با یکسوسازی ورودی ac و تبدیل آن به جریان dc باتری شارژ می گردد. اگر ورودی AC نامناسب باشد و قطع گردد. اینورتر ولتاژ بار را با تبدیل کردن ولتاژ DC باتری به برق AC به شکل بدون وقفه در کار تامین می نماید.

اصول کار یو پی اس

اتصال ژنراتور به UPS چه کاربردهایی دارد :

جهت داشتن برق قابل اعتماد و پایدار ، عملکرد همزمان UPS و ژنراتور در کنار هم انتخاب بسیار خوبی است. توجه به کارایی و توانایی هریک از این دستگاه ها بسیار اهمیت دارد.

اکثر افراد معمولا یو پی اس را به عنوان برق اضطراری می دانند و قابلیت آن را فقط در زمان قطعی برق می شناسند. و در صورت داشتن ژنراتور بر این باورند که نیازی به یو پی اس ندارند. در حالی که اگر بخواهیم در سیستم شبکه یک سیستم بسیار پایدار و بدون هر گونه نوسانات و نویزی داشته باشیم . می بایست از ژنراتور و UPS به شکل همزمان استفاده نمود.

مزایای این سیستم ها :

  • ژنراتورها دارای مکانیزم داخلی مکانیکی هستند و به زمانی نیاز دارند. تا با شبکه برق اتصال یابند. این زمان وقفه هرچقدر هم که کوتاه باشد باعث خاموش و یا ریست شدن مصرف کننده ها می شود. و به جز ایجاد صدمه به دستگاه های مصرف کننده سبب از بین رفتن اطلاعات و حافظه دستگاه نیز می گردد.در حالی که اگر از یو پی اس استفاده گردد. در خروجی ژنراتور توانایی اتصال به شبکه برق به سرعت انجام می گردد. بدون اینکه مصرف کننده ها خاموش یا ریست گردند.

  • ولتاژ خروجی ثابت و یکنواختی معمولا در ژنراتورها وجود ندارد. و به شکلی دائمی ولتاژ خروجی آنها در حال تغییر و نوسان می باشد. و یو پی اس ها چون قابلیت ایجاد ثبات ولتاژ برق خروجی را دارند. می توانند در دامنه وسیعی از تغییرات ولتاژ برق ورودی عمل تثبیت ولتاژ را انجام دهند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آنها خدمات بسیار جمعی را ارائه می دد در صورت داشتن هر سوالی در ین زمینه با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights