اصول کار یو پی اس APC به چه صورتی می باشد :

اصول کار یو پی اس APC

اصول کار یو پی اس APC :

اصول کار یو پی اس APC به این صورت می باشد که از ورودی AC بار در حالت عادی تغذیه می نماید. در یک زمان با یکسو کردن ورودی ای سی توسط شارژر و تبدیل نمودن آن به جریان DC باتری را مورد شارژ قرار می دهد. در صورتی که ورودی ای سی قطع گردد و یا مناسب نباشد. اینورتر با تبدیل نمودن ولتاژ دی سی باتری به برق AC بدون وقفه ولتاژ بار را تامین می نماید. طبق استاندارد یو پی اس ها دارای تکنولوژی همانند لاین اینتراکتیو و PASSIVE STANDBY هستند.

ویژگی های محل مورد نظر یو پی اس :

1-دارای فضای مناسب و کافی باشد.
2- توان تحمل وزن دستگاه در آن مکان وجود داشته باشد.
3-نصب کردن دستگاه سبب ایجاد اختلال در کارها نگردد.
4-مکان انتخابی دارای شرایط محیطی متناسب باشد.به عبارتی حرارت ایده آل جهت باتری ها 20 تا 25 درجه و جهت کارکرد یک یو پی اس حرارت 0 تا 40 درجه باشد. و رطوبت نیز بین 20 تا 90 درصد باشد. میزان نویز در محیط زیاد نباشد. تا روی عملکرد UPS تاثیر بگذارد.
5-برای دسترسی به یو پی اس به شکلی آسان تجهیزات ایمنی فراهم گردد.
6-ابزار سوئیچ و کلیدها و کنترل یو پی اس بهتر است. در یک مکان قرار گیرد.

UPSها دستگاه های الکترونیکی می باشند که دارای بردهای الکترونیکی و باتری هستند. و قبل از خرید کردن آنها بایستی از مکانی که قرار بر نصب آن می باشد اطمینان حاصل گردد تا بهترین جا جهت نصب انتخاب گردد.

روش نصب یو پی اس APC

باتری مناسب یو پی اس :

وجود باتری در یک یو پی اس سبب می گردد در زمان قطع شدن برق بدون وقفه یو پی اس امکان این را دارد. تا از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده نماید. باتری سرب اسیدی و نیکل کادمیوم از انواع باتری های قابل استفاده در یو پی اس ها می باشند. باتری سرب اسید بهترین نوع باتری برای یک یو پی اس است که دو نوع در پوش باز و در پوش بسته را دارا می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری و خرید یو پی اس خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights