استابلایزر چیست و دارای چه کاربردی است و چه مزایایی دارد:

استابلایزر چیست

استابلایزر چیست :

استابلایزر چیست و اینکه کاربرد آن چه چیزی می باشد ممکن است سوال خیلی از شما عزیزان باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.استابلایزر که نام دیگر آن ترانس محافظ برق می باشد دستگاهی است که دارای کاربردهای زیادی است. و در جهت ایجاد محافظت از وسیله های برقی استفاده می شود. به عبارتی دیگر استابلایزر دستگاهی می باشد. که در جهت جلوگیری از نوسانات برقی و آسیب های احتمالی وسیله های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.
در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ وسیله های برقی ممکن است آسیب و مشکلاتی در آنها ایجاد گردد. ترانس برق یا استابلایزر تا حد بسیار زیادی مانع از این مشکلات می گردد. استابلایزرها انواع مختلفی دارد. که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

استابلایزر و محافظ برق چه تفاوتهایی دارند :

  • 1- استابلایزر در برابر نوسانات برق وسایل برقی را محافظت می نماید. که به عبارتی تثبیت کننده ولتاژ برق است و به شکل اتوماتیک این نوساناتی برقی را برطرف می نماید. اما محافظ برق تنها دارای یک برد الکترونیکی است و در صورت کاهش و افزایش ولتاژ برق فقط جریان را قطع می نماید تا از ایجاد آسیب جلوگیری کند.
  • 2- محافظ برق جهت جلوگیری از تغییرات ولتاژ جریان برق را قطع می نماید اما استابلایزر بدون قطع کردن جریان برق ولتاژ را تثبیت می نماید.
  • 3- از دیگر تفاوت های محافظ برق و استابلایزرها این است که در استابلایزرها هیچ افزایش مصرف برقی وجود ندارد و البته که از لحاظ افزایش راندمان برقی بسیار مقرون به صرفه می باشند و این کاملا بر خلاف فعالیت محافظ برق می باشد.

مزایای استابلایزرها :

  • – یکی از مزایای استابلایزرها تثبیت برق شهری است که از ایجاد نوسانات جلوگیری می نماید. و افزایش طول عمر دستگاه های برقی را باعث می گردد.
  • – از آنجا که نوسانات برقی سبب افزایش مصرف انرژی می گردند. و استابلایزرها با تثبیت ولتاژ برق باعث کاهش هزینه برق می گردند.
  • -استابلایزها وسایل برقی را در برابر نوسانات لحظه ای و حتی رعد و برق نیز حفاظت می نمایند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آن و انواع استابلایزرها خدمات جامعی به شما عزیزان ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با ما تماس نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights