اجزای یو پی اس MGE شامل چه مواردی است :

یو پی اس MGE و انواع آن

اجزای یو پی اس MGE از چند بخش تشکیل شده است :

اجزای یو پی اس MGE از 4 بخش تشکیل یافته است که عبارتند از یکسو کننده شارژ یا رکتیفایر و باتری و مبدل دی سی به ای سی یا همان اینورتر و کلید غیر هادی که همان سوئیچ می باشد. در ادامه درباره هرکدام به طور خلاصه خواهیم گفت.

1- رکتیفایر :

تبدیل جریان برق متناوب به جریان برق مستقیم در یک یو پی اس توسط رکتیفایر انجام می پذیرد.سه حالت کلی از رکتیفایر جهت دسترسی به جریان DC وجود دارد. نوع اول آن : IGBT و نوع دوم آن : DIODE+IGBT و نوع سوم تریستور می باشد.

2-باتری:

در زمان عدم وجود برق شهری باتری ها در یو پی اس وظیفه رساندن انرژی را به دستگاه های متصل شده به خروجی را بر عهده دارند.از مهمترین اجزا همین باتری ها می باشند.زمانی که برق دچار نوسان و نویز گردد تامین برق توسط همین باتری ها صورت می پذیرد.نوع بیشتر این باتری ها سیلد اسید است. لایه هایی از جنس فیبر و دیگر حفاظت کننده ها باتری ها را پوشش می دهند.تا از ایجاد رطوبت و تخریب جلوگیری گردد.

3-اینورتر :

تبدیل جریان مستقیم به متناوب توسط اینورتر صورت می گیرد.خروجی اینورتر بایستی معادل با ولتاژ برق شهری باشد.این سیستم در مجموعه سلول های خورشیدی نیز به اندازه یو پی اس اهمیت دارد و دارای کاربرد زیادی است.اینورتر با توجه به نوع موج خروجی به سه دسته تقسیم می گردد: اینورتر با خروجی مربعی-اینورتر با خروجی شبه سینوسی– اینورتر با خروجی کامل سینوسی.

در ساده ترین شکل اصول کار یک یو پی اس اینگونه است که بار از ورودی AC تغذیه می نماید و همزمان با یکسوسازی ورودی C به کمک شارژر و تبدیل آن به جریان DC باتری را شارژ می نماید.اینورترها با تبدیل ولتاژ دی سی به ای سی ولتاژ بار را بدون ایجاد وقفه در زمان قطع ورودی AC تامین می نماید.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس APC و MGE خدمات بسیار جامعی را در زمینه سرویس و تعمیر و خرید ارائه می دهد در صورت نیاز به هر مشاوره ای با متخصصان ما تماس حاصل نمایید تا از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights