اجرای برق و کابلکشی به چه صورت است :

اجرای برق و کابلکشی

اجرای برق و کابلکشی :

اجرای برق و کابلکشی به صورتی انجام می پذیرد که در اینجا به شرح آن می پردازیم. در صورت عدم وجود جریان برق زندگی افراد دچار مشکل می گردد. نیاز اولیه تمام بخش های صنعت نیز برق می باشد. در صنعت برق بخش بزرگی از آن به خصوص در فشارهای ضعیف از کابل استفاده می گردد. کابل ها بوسیله مواد پلاستیکی عایق شده اند. جهت انتقال داد جریان برق از کابل ها استفاده می شود. فلز مس به عنوان بهترین هادی جریان برق می باشد. که دارای استحکام مکانیکی خوبی می باشد. فلز آلومینیوم بعد از مس کاربرد بیشترین را دارد. یک یا چند هادی عایق بندی شده در داخل یک غلاف مشترک کابل تشکیل می گردد. رعایت اصول ایمنی و فنی از مراحل اولیه طراحی و ساخت تا آخرین مراحل نصب و راه اندازی در موارد مختلف امری مهم است که به دقت بالایی نیازمند است.

 

اجرای برق و کابلکشی

علت اجرای کابلکشی مطابق با استانداردها :

به همان اندازه انتخاب درست مواد اولیه اجرای کابلکشی بر حسب استانداردهای بین المللی نیز بسیار مهم می باشد. در مورد کابل برق نکات زیر قابل توجه است :
به دلیل اهمیتی که کابل و اتصالات در ایمنی افراد و ماشین آلات دارند. معیارهایی برای آنها وجود دارد. همانطور که برای تولید هر محصولی در قسمت های مختلف صنعت استانداردهای بین المللی وجود دارد برای راه اندازی و نصب تاسیسات و شبکه های مختلف نیز استانداردهای مخصوصی وجود دارد که یک راهنمای اساسی محسوب می گردد. رعایت این استانداردها که بین المللی می باشد در کابل کشی شبکه های کامپیوتری سبب سهولت در دسترسی به اجزا و تجهیزات شده اسن و در صورت ایجاد اختلال می توان به سرعت شبکه را ترمیم نمود. این اتصالات شامل اصول راه اندازی و پیاده سازی تمام اتصالات و تجهیزات اتصال و همینطور که مراحل تست و تضمین عملکرد می گردد. با استفاده نمودن از استانداردها می توان از ایجاد حوادث جلوگیری نمود و باعث افزایش عمر اتصالات می شود.

 

استانداردهای کابلکشی صنعتی :

برای بالا بردن طول عمر تاسیسات و کیفیت آنها و ماشین آلات و مصرف کننده ها به اصول صحیح کابل کشی صنعتی در همه کارخانه ها بایستی توجه نمود. در هنگام نصب کابل ها در صورتی که نصب کننده مطابق با استانداردها عمل نماید در تمام مدت کاربری تاسیسات مدیران بهره برداری بدون بروز هیچ مشکلی قادرند به راهبری و توسعه بپردازند. مرحله اولیه برای اجرای استانداردها حضور در محل اجرای پروژه و تهیه نقشه به همراه جزییات دقیق است. با توجه به شرایط فیزیکی محیط نوع بستر کابل مشخص می شود. برای مثال از ترانکینگ و داکت و لوله پلی اتیلن و سینی کابل و سقف یا کف کاذب می توان استفاده کرد. در موارد زیادی کابل ها در کانال هایی روی زمین قرار می گیرند. دیواره این کانالها از جنس بتن می باشد. و روی آن بوسیله ورقه های فلزی آجدار با صفحات بتن پوشیده می گردد.

کابلکشی ساختمان و استانداردهای آن :

ساختمان ها در ایران با استانداردهای تدوین شده توسط سازمان برق سیم کشی های خود را انجام می دهند. در کابل کشی ساختمان نیز مانند موارد قبلی تهیه دقیق نقشه اولویت اول است.

مراحل کابلکشی شبکه :

1- تهیه نقشه کابلکشی
2- انتخاب مسیر کابل ها
3-انتخاب برند و نوع کابل شبکه
4- فراهم کردن بستر عبور کابل شبکه
5- نصب کابل
6-لیبل گذاری کابل

اصول کابلکشی شبکه :

-انتخاب تمام تجهیزات پسیو شبکه از یک برند
-انتخاب و دقت در ارتفاع 8.2 متر برای اتاق سرور
-استفاده از کابل فویل دار و شیلددار اگر نیاز به قرارگیری کنارهم کابل برق و شبکه کنارهم در بستر شبکه باشد.
-ایجاد دمای بین 18 تا 24 درجه برای اتاق سرور و رطوبت بین 30 تا 50 درصد
-عدم استفاده کردن از لامپ کم مصرف و مهتابی در رک ها و همچنین اتاق سرور به دلیل ایجاد کردن نویز

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از انواع یو پی اس های apc و mge و همچنین تهیه لوازم چانبی و کابلکشی و تاسیسات دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights